KULTURA

Zábřežský kulturák nabízí listopad nabitý hvězdami

30. října 2008, 06:02, rejdakce
Zábřeh - Program nabitý hvězdami nabídne dramaturgie Zábřežské kulturní v měsíci listopadu. Série mimořádně zajímavých koncertů a pořadů odstartuje v sobotu 8. listopadu, kdy v Zábřehu zahraje svoje největší hity skupina Kryštof v čele s frontmanem Richardem Krajčem. Koncert je jednou z prvních zastávek podzimního turné, na kterém kapela odehraje dvacítku koncertů. Jako host vystoupí vycházející hvězda české kytarové scény – skupina Charlie Straight.

Začátkem října vyšla dlouho očekávaná kniha Michala Viewegha Román pro muže a premiéry se dočkal i nový český film Jana Hřebejka Nestyda, ke kterému Viewegh napsal scénář na motivy své starší knihy Povídky o manželství a sexu. Nejen o tom si budou moci popovídat všichni milovníci filmu a literatury s nejčtenějším českým spisovatelem současnosti. Možnost vidět a slyšet Michala Viewegha „naživo“ by si neměli nechat ujít v úterý 11. listopadu od 18 hodin v zábřežském kině Retro.
 


 
Jak je známo, naši vynikající zpěvačku a „lady soul“ Marii Rottrovou v poslední době trápí zdravotní problémy. Podle aktuálních informací by měla být brzy v pořádku a na dlouho očekávaný zábřežský koncert, který je plánován na sobotu 15. listopadu, i se skupinou Flamingo a hosty Jaroslavem Wykrentem a Petrem Němcem nakonec dorazí. Nejen Zábřežáci tak uslyší v podání Marie Rottrové evergreeny naší populární hudby, jakými jsou písně Lásko voníš deštěm, To mám tak ráda, Štěstí a řada dalších.
 

 
Již o dva dny později – v den státního svátku 17. listopadu – se odehraje v kulturním domě zábřežský koncert roku! Zábřežská kulturní připravila pro širokou veřejnost opravdovou hudební lahůdku – vystoupení skupiny Čechomor. Kapela hrající inteligentní a nápaditou fúzi českomoravského folklóru se současnou poprockovou hudbou vystoupí v Zábřehu vůbec poprvé. Folk v podání Čechomoru je pro všechny jeho milovníky srdeční záležitostí a tradičně vyprodané koncerty jsou dokladem toho, že jejich atmosféra je neopakovatelná.
 

 
V závěru „hvězdného“ měsíce zavítá do zábřežského Klubu populární herečka a jedna z nejznámějších českých dabérek Valérie Zawadská, jež má svoje kořeny v našem kraji a v 70. letech působila v šumperském divadle. Zawadská bude spolu se „snowboarďákem“ Vojtou Kotkem hlavním lákadlem divadelního představení amerického dramatika Leonarda Gershe s názvem Motýli. Love story plnou humoru a nečekaných poznání uvidí Zábřeh ve středu 26. listopadu.
 

 
Vstupenky na uvedené pořady Zábřežské kulturní lze zakoupit v infocentru v přízemí kulturního domu a to vždy v pondělí až pátek od 8 do 17 hod. nebo si je objednat na telefonu 583 416 408 či emailové adrese info@ic.zabreh.cz.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.