KULTURA

Zábřežský kulturák nabízí listopad nabitý hvězdami

30. října 2008, 06:02, rejdakce
Zábřeh - Program nabitý hvězdami nabídne dramaturgie Zábřežské kulturní v měsíci listopadu. Série mimořádně zajímavých koncertů a pořadů odstartuje v sobotu 8. listopadu, kdy v Zábřehu zahraje svoje největší hity skupina Kryštof v čele s frontmanem Richardem Krajčem. Koncert je jednou z prvních zastávek podzimního turné, na kterém kapela odehraje dvacítku koncertů. Jako host vystoupí vycházející hvězda české kytarové scény – skupina Charlie Straight.

Začátkem října vyšla dlouho očekávaná kniha Michala Viewegha Román pro muže a premiéry se dočkal i nový český film Jana Hřebejka Nestyda, ke kterému Viewegh napsal scénář na motivy své starší knihy Povídky o manželství a sexu. Nejen o tom si budou moci popovídat všichni milovníci filmu a literatury s nejčtenějším českým spisovatelem současnosti. Možnost vidět a slyšet Michala Viewegha „naživo“ by si neměli nechat ujít v úterý 11. listopadu od 18 hodin v zábřežském kině Retro.
 


 
Jak je známo, naši vynikající zpěvačku a „lady soul“ Marii Rottrovou v poslední době trápí zdravotní problémy. Podle aktuálních informací by měla být brzy v pořádku a na dlouho očekávaný zábřežský koncert, který je plánován na sobotu 15. listopadu, i se skupinou Flamingo a hosty Jaroslavem Wykrentem a Petrem Němcem nakonec dorazí. Nejen Zábřežáci tak uslyší v podání Marie Rottrové evergreeny naší populární hudby, jakými jsou písně Lásko voníš deštěm, To mám tak ráda, Štěstí a řada dalších.
 

 
Již o dva dny později – v den státního svátku 17. listopadu – se odehraje v kulturním domě zábřežský koncert roku! Zábřežská kulturní připravila pro širokou veřejnost opravdovou hudební lahůdku – vystoupení skupiny Čechomor. Kapela hrající inteligentní a nápaditou fúzi českomoravského folklóru se současnou poprockovou hudbou vystoupí v Zábřehu vůbec poprvé. Folk v podání Čechomoru je pro všechny jeho milovníky srdeční záležitostí a tradičně vyprodané koncerty jsou dokladem toho, že jejich atmosféra je neopakovatelná.
 

 
V závěru „hvězdného“ měsíce zavítá do zábřežského Klubu populární herečka a jedna z nejznámějších českých dabérek Valérie Zawadská, jež má svoje kořeny v našem kraji a v 70. letech působila v šumperském divadle. Zawadská bude spolu se „snowboarďákem“ Vojtou Kotkem hlavním lákadlem divadelního představení amerického dramatika Leonarda Gershe s názvem Motýli. Love story plnou humoru a nečekaných poznání uvidí Zábřeh ve středu 26. listopadu.
 

 
Vstupenky na uvedené pořady Zábřežské kulturní lze zakoupit v infocentru v přízemí kulturního domu a to vždy v pondělí až pátek od 8 do 17 hod. nebo si je objednat na telefonu 583 416 408 či emailové adrese info@ic.zabreh.cz.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.