KULTURA

Zábřežský kulturák čeká nabitý podzim

18. srpna 2015, 06:00, Roman Tyčka
Zábřežský kulturák čeká nabitý podzim Zábřeh - Plejáda hvězd navštíví během podzimu kulturní dům v Zábřeze. Série mimořádných koncertů, divadelních představení a dalších akcí nabídne například Pavla Dobeše, kapelu Dymytry, Michala Hrůzu nebo oblíbené herecké hvězdy.

 Na podzim si v Zábřeze přijdou na své také romatické duše, neboť zde zazpívá „mistr balad“ Jakub Smolík, country zpěvák, který uvede všechny prověřené hity, jakými jsou Až se ti jednou bude zdát, Ave Maria, Jen blázen žárlí či Zachraňte milenky.
Dalším známým představitelem akustického žánru, tentokrát folku, je svéráz z Ostravy Pavel Dobeš, který zahraje v sále kina Retro za kytarového doprovodu spoluhráče Tomáše Kotrby. Společně s návštěvníky koncertu zazpívají "pecky" jako Jarmila, Blažek nebo Zpátky do trenek.
„Mladší publikum se zase může těšit na metalovou smršť v podání kapely Dymytry a jejích hostů. Ta rozduní sál kulturního domu v listopadu,“ zmínil další atraktivní pořad ředitel kulturního domu Zdeněk David. „V listopadu přijede také zpěvák Michal Hrůza, který ve velkém sále odehraje akustický koncert s kapelou,“ doplnil David.
V Zábřeze se tradičně daří dobrému divadlu. Skvělý kriminální příběh Deštivé dny s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích hlásí vyprodáno, a tak Zábřežská kulturní již nyní nabízí vstupenky na divadelní „improvizační jízdu“ Simony Babčákové a Ester Kočičkové nebo na komedii pražského Švandova divadla Cry baby cry, ve které se představí vedle Michala Dlouhého, Kláry Cibulkové či Kristýny Frejové i Bohdana Pavlíková, výrazná herecká osobnost šumperského divadla známá například z televizního seriálu Četnické humoresky.
„Na podzim budeme pokračovat také v sérii tanečních odpolední. Již 6. září přijede do Zábřeha Duo Aramis, které patří k nejúspěšnějším kapelám televize Šlágr, a o čtrnáct dnů později dechová hudba Svárovanka ze Strážnice. V plánu máme také koncerty klasické hudby cyklu Bravo a nebo cestopisný pořad Jiřího Kolbaby. Děti zase potěší Majda a František z Kouzelné školky, kteří svůj nový pořad u nás představí v listopadu,“ vyjmenovává z chystaného programu Zdeněk David.
Vstupenky na všechny uvedené pořady jsou k dispozici v prodejních místech Zábřežské kulturní v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.
Více na www.kulturak.info.


Foto: archiv

Během podzimu se v Zábřeze představí řada známých osobností, mezi nimi například herečka Švandova divadla Bohdana Pavlíková, kterou dobře znají návštěvníci šumperského divadla, kde působila mnoho let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.8.2015 11:45
Titulek: nerozumím
Autor: nechápu
54
164
nevím proč sem taháte lidi z prahy apod.namístní kapely a soubory kašlete a platíte nehorázne gáže umělcům co jsou profláknuty.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.