KULTURA

Zábřežský jarmark láká na nákupy, zážitky i památky

12. září 2018, 10:00, Ondřej Polák
Zábřeh –Zábřežský kulturní jarmark, který se bude konat v centru města v sobotu 15. září, nabídne letos hned několik zajímavých novinek.

 „Letos poprvé spojíme jarmark s oslavou Dnů evropského dědictví. Lidé tak dostanou možnost projít si zdarma zpřístupněné památky nebo se zúčastnit doprovodných akcí. Otevřena bude také galerie v Tunklově dvorci a kino Retro bude promítat filmy za symbolické vstupné,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.
Novinkou letošního ročníku bude i výstava pod otevřeným nebem připomínající 150. výročí narození Eskymo Welzla nebo „roadshow“ Radia Haná před kulturním domem.
Na program a atrakce pro děti se mohou těšit návštěvníci dětské scény ZŠ a DDM Krasohled. Naopak pro dospělé návštěvníky jarmarku bude určen malý autosalón nebo prezentace zábřežských firem. Po delší odmlce se na jarmarku objeví prezentační stánek a technika městské policie a zajímavou akci s názvem Hrajeme si s historií připravilo pro dětské návštěvníky také informační centrum.

Program okoření koncerty kapel

Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno zábřežský dechový orchestr a poté litovelská folková kapela Noaco. Po poledni bude pódium patřit proslulému Old Time Jazz Bandu z Loučné nad Desnou, který vloni oslavil už 60 let existence. O poznání tvrdší muziku přinese podvečerní program s vystoupením ryze dívčí kapely Kiss Moravian Girls a domácích 4WD, kteří potěší zejména fanoušky rockové klasiky.
Hudební jarmareční produkce vyvrcholí po dvacáté hodině koncertní show v podání skvělého revivalu kapely Divokej Bill.
Dění na hlavní scéně doplní vystoupení několika mažoretkových a tanečních skupin. Jedním z vrcholů programu bude bike show vítěze českého poháru v trialu Jana Sladkého a na závěr pak ohňová show.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.9.2018 09:25
Titulek: To zase bude mumraj
Autor: Mirda
30
a randál do noci,máte se nač těšit.
Reagovat
Datum: 14.9.2018 08:41
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: Jája
29
Jen škoda že páteční počasí nepočkalo na sobotu,bylo by po mumraji.
Reagovat
Datum: 14.9.2018 09:26
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: mumraj
24
nejlépe kdyby žádné akce nebyly. To by zase každý nadával, že se pro OBCANY nic nedělá. :-D . Věční stěžovatelé.... na vše.
Reagovat
Datum: 14.9.2018 15:33
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: Občan
24
Ať akce klidně jsou. Ale to je takový problém po 21. hodině snížit hlasitost tak, aby to nedunělo po celém městě a okolí?
Reagovat
Datum: 16.9.2018 08:02
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: Micina
36
To tedy byl mumraj,snížit hlučnost nelze jelikož večer vystupují rádoby umělci co si na randále zakládají svoje ego,čím víc rámusu,žádné nebo nic neříkající texty a ti mladí se z toho mohou podělat.Kultůra na vysoké úrovni,zrovna tak jako myšlení těch co to pořádají,takovou zábavu pro puberťáky ať pořádají někde na louce za městem a ne v jeho středu.Jediné co se dalo poslouchat tak Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou.Ochlastové měli sólo až do rána.Díky za takovou zábavu,jen houšť.
Reagovat
Datum: 16.9.2018 22:35
Titulek: jh
Autor: Drinker
Základem léčby schizofrenie jsou psychofarmaka.
Neměl bys tuto léčbu podstoupit?
Reagovat
Datum: 18.9.2018 11:05
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: Občan
15
Proč nějaké vystoupení umělců, kteří vyhovují třeba Vám, neuspořádáte?
Reagovat
Datum: 18.9.2018 11:06
Titulek: Re: To zase bude mumraj
Autor: Občan
Micina - Proč nějaké vystoupení umělců, kteří vyhovují třeba Vám, neuspořádáte?
Reagovat
Datum: 20.9.2018 12:03
Titulek: Závěr stál za to
Autor: Občan
19
Ta ohnivá šou na závěr při které pouštěli tu podkresovou hudbu měla takovou úroveň, že se nám třáslo sklo v oknech. Startující Boeing je vůči tomu tichá záležitost!
A poslouchat v pátek do 23. hodiny, jak stavěli pódium a potom zase v neděli večer, jak ho demontují byla taky lahůdka. Proč jste to nemohli proboha stavět a sundávat ve dne?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.