KULTURA

Zábřežský hrad rozsvítí divadelní a pěvecké hvězdy

25. května 2016, 10:00, Roman Tyčka
Zábřežský hrad rozsvítí divadelní a pěvecké hvězdy Zábřeh - Novinku v podobě několikadenního open air festivalu s názvem Hvězdy na hradě připravil kulturní dům v Zábřeze na měsíc červen. Od středy 8. do neděle 12. června se v prostorách nádvoří bývalého zábřežského hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční série koncertů a také divadelní představení.

 „Zábřežský hrad zčásti ztratil původní podobu a dnes existuje trochu utajeně. Má ovšem výraznou architektonickou i historickou hodnotu a stále působí monumentálně. Naším záměrem je zpřístupnit jeho nádvoří veřejnosti ze Zábřeha i okolí,“ vysvětluje šéf Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Různorodý program

Hvězdy na hradě postupně nabídnou koncert skupiny Traband, která hraje originální směsici folku a rocku, akustický koncert populárního zpěváka Petra Koláře, recitál zpívajícího právníka Iva Jahelky, divadelní komedii dell´arte Konec šejků v Čechách v hlavních rolích s Pavlem Liškou a Markem Danielem a na závěr komponovaný pořad klasické hudby, zpěvu a mluveného slova In nomine amoris v podání slavné mezzosopranistky Jany Hrochové, klavíristy Martina Hrocha a herce Jiřího Bartoně.
„Vstupenky na festival jsou již v prodeji. V případě divadla a koncertů Iva Jahelky a Petra Koláře se prodávají na konkrétní místa. Proto doporučujeme zakoupit si vstupenku již nyní s jistotou místenky a navíc za výrazně zvýhodněnou cenu. Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven náhradní prostor a akce se tedy uskuteční za každého počasí,“ doplnil za pořadatele Zdeněk David.
Zábřežský festival Hvězdy na hradě se koná za podpory Nadace Život umělce.
Foto: archiv
Nový festival v prostorách zábřežského hradu ozdobí také akustický koncert Petra Koláře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.