KULTURA

Zábřežský hrad rozsvítí divadelní a pěvecké hvězdy

25. května 2016, 10:00, Roman Tyčka
Zábřežský hrad rozsvítí divadelní a pěvecké hvězdy Zábřeh - Novinku v podobě několikadenního open air festivalu s názvem Hvězdy na hradě připravil kulturní dům v Zábřeze na měsíc červen. Od středy 8. do neděle 12. června se v prostorách nádvoří bývalého zábřežského hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční série koncertů a také divadelní představení.

 „Zábřežský hrad zčásti ztratil původní podobu a dnes existuje trochu utajeně. Má ovšem výraznou architektonickou i historickou hodnotu a stále působí monumentálně. Naším záměrem je zpřístupnit jeho nádvoří veřejnosti ze Zábřeha i okolí,“ vysvětluje šéf Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Různorodý program

Hvězdy na hradě postupně nabídnou koncert skupiny Traband, která hraje originální směsici folku a rocku, akustický koncert populárního zpěváka Petra Koláře, recitál zpívajícího právníka Iva Jahelky, divadelní komedii dell´arte Konec šejků v Čechách v hlavních rolích s Pavlem Liškou a Markem Danielem a na závěr komponovaný pořad klasické hudby, zpěvu a mluveného slova In nomine amoris v podání slavné mezzosopranistky Jany Hrochové, klavíristy Martina Hrocha a herce Jiřího Bartoně.
„Vstupenky na festival jsou již v prodeji. V případě divadla a koncertů Iva Jahelky a Petra Koláře se prodávají na konkrétní místa. Proto doporučujeme zakoupit si vstupenku již nyní s jistotou místenky a navíc za výrazně zvýhodněnou cenu. Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven náhradní prostor a akce se tedy uskuteční za každého počasí,“ doplnil za pořadatele Zdeněk David.
Zábřežský festival Hvězdy na hradě se koná za podpory Nadace Život umělce.
Foto: archiv
Nový festival v prostorách zábřežského hradu ozdobí také akustický koncert Petra Koláře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.