SPORT

Zábřežský Enduro tým připomíná spolehlivou továrnu na úspěchy

6. listopadu 2013, 08:50, Petr Fišer
Zábřežský Enduro tým připomíná spolehlivou továrnu na úspěchy Zábřeh - Zábřežský Enduro tým připomíná továrnu na úspěchy. Během sezony je schopna vyprodukovat velké množství medailových výrobků. Jinak tomu nebylo ani letos. Umístění na stupních vítězů se rodila jako na běžícím pásu.

Za prioritní si reprezentanti Zábřeha stanovili dva dlouhodobější podniky. Jedním z nich byl republikový šampionát České asociace motocyklového sportu v Cross Country. Série závodů na uměle vybudovaných tratích vyšla na výbornou Miroslavu Otáhalovi. Ve své kategorii zaujal zlatou pozici a stal se celkovým vítězem! Lukáš Krejčí byl ve stejné třídě šestý, Radek Krobot mezi svými čtvrtý.

Zmíněné trio se zdatně otáčelo i v klasickém enduru, v němž se přejíždí z místa "A" do místa "B". Alfou a omegou veškerého snažení jsou rychlostní zkoušky. Otáhal se tentokrát na konci několikadílného dobrodružství vyšplhal na stříbrnou pyramidu, Krejčí ho podpořil bronzovým počinem a Krobot se radoval z finální druhé pozice. Více než slušná bilance, co říkáte? Společnými silami ji ještě vylepšili v soupeření družstev. Získali v něm cenný bronz! "Jsme nadmíru spokojeni. Byla to sezona, která se podařila," netajila všeobecné nadšení šéfka zábřežského týmu Dana Otáhalová. A pokračovala: "Kluci odjezdili obrovské množství závodů, byla to hotová smršť. Kromě dvou seriálů startovali i v nejrůznějších regionálních soutěžích a jiných pohárech. Nedalo se to stíhat všechno, protože docházelo ke krytí a kolizi termínů. V rámci možností toho ale zvládli opravdu hodně."

V příštím ročníku se počítá i s častějšími návštěvami zahraničí. Kromě Slovenska je ve hře Polsko nebo Německo. "Zkusit štěstí v cizině nás láká, třeba na Slovensku je to prý strašně hezké. Záležet ale bude v první řadě na financích," upozorňovala Otáhalová. "Jeden víkend na republikové úrovni přijde každého závodníka až na deset tisíc. Všechno je hrozně drahé. Ale co naděláme. Dali jsme se na vojnu, tak musíme válčit," usmála se zábřežská „holka pro všechno“.

Po dlouhém období se na ní začaly projevovat známky únavy a vyčerpání. O to víc ji mrzí, že je v motoristické branži populární odvětví často vnímáno jako "smradlavý" a příliš hlučný koníček. "Najde se spousta těch, co nás bere tak, že sem tam vytáhneme motorku z garáže a jedeme se jen tak projet. Přitom je to úplně jinak. Za vším stojí hrozně moc úsilí a obětovaného času. Navíc do toho vrážíme vlastní peníze. A není jich málo."

Výraznější podpory sponzorů se milovníkům rychlých kol nedostává. Občas je to boj s větrnými mlýny. "Za každou přízeň bychom byli neskutečně vděční. Opravdu to není snadné," zopakovala Dana Otáhalová. Jak sama přiznala, často sní sen o nenadálém zjevení bohatého finančního mecenáše, který by neměl hluboko do kapsy a byl by ochoten podat pomocnou ruku. "Všechno by bylo daleko jednoduší," vydechla s malou špetnou naděje.

Miroslav Otáhal, Radek Krobot a Lukáš Krejčí s letošní pohárovou nadílkou. Tradičně byla velmi bohatá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.