KULTURA

Zábřežský Dechový orchestr vzal tanečníky na Cestu kolem světa

22. ledna 2020, 17:00, vab
Zábřežský Dechový orchestr vzal tanečníky na Cestu kolem světa Zábřeh – Cestu kolem světa mohli v sobotu 11. ledna absolvovat milovníci tance v Zábřeze. Pořadatelé z místního dechového orchestru jim k tomu přidali cestovní pas a pořádnou dávku světových melodií.

 „Třemi hudebními tělesy a rautem v ceně se od začátku snažíme dokázat, že i s minimálními náklady lze dělat kvalitní zábavu. Potenciál i nápady na to máme a ochotu rodin všech členů zapojit se do přípravy také. Jiné tematické zaměření každého roku už je pouze příslovečnou třešinkou na našem plesovém dortu,“ zhodnotil za pořadatele Pavel Zubík v roli italského bosse, který svůj převlek dovedl k dokonalosti kravatou s potiskem not.

Kromě něho se na parketu objevovaly například sličné Španělky, muži v sombrerech anebo půvabné gejši. Z loňské návštěvy Číny si hudebníci přivezli pověstného papírového draka, který se o přestávkách proháněl všemi prostorami, na pódiu to pak pěvecky roztáčela dáma v rouše sochy
Svobody nebo trumpetisté–beduíni. Zkrátka se na úvodním plese letošní zábřežské taneční sezóny, 11. ročníku Hudebního plesu Dechového orchestru Zábřeh, sešel doslova celý svět.

„Díky finančním prostředkům z předešlých ročníků plesu, adventních koncertů, Notování Zábřehem a příspěvkům sponzorů jsme mohli vycestovat na turné do Pekingu, Šanghaje, Norska, Kalábrie a dalších míst na větě. V tomto roce se například rýsuje cesta do USA,“ dozvěděli se přítomní k plánům orchestru.


Foto: V. Bartoňová

Nápaditými převleky tentokrát okořenily svá vystoupení i přítomné hudební kapely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.