SPORT

Zábřežský autokrosař Vít Nosálek prohání světovou elitu

15. července 2015, 10:00, Petr Fišer
Zábřežský autokrosař Vít Nosálek prohání světovou elitu Evropa - Vít Nosálek poslal do autokrosového světa varovný vzkaz. Chci bojovat o medaile! Že to reprezentant ze Zábřeha myslí naprosto vážně, názorně potvrdil v německém Matschenbergu. Od západních sousedů si přivezl největší bodovou nadílku ze všech. Nic na tom nezměnil ani fakt, že přetnul cílovou pásku „až“ jako druhý.

 V nejnabitější divizi Buggy 1600 byl jediným českým zástupcem, který se probil do finále. Zároveň si zajistil nejvýhodnější místo na startu. I když v rozhodující jízdě těsně podlehl francouzskému pilotovi Florentu Tafanimu, zásluhou součtu bodů nasbíraných v rozjížďkách a finálovém dramatu byl nejúspěšnějším mužem německého klání. V našlapané konkurenci šestatřiceti účastníků z celého světa! „I přes různé názory ohledně volby startovní pozice jsem si ve finále opět vybral pravou stranu. Vyplatilo se mi to, šel jsem do čela. První dvě kola na mě útočil Lagodny, před kterého se potom dostal Tafani. Jel jsem defenzivně a asi trochu pomaleji, než bylo potřeba. Proto jsem v zatáčce po skoku zkusil najít ideálnější stopu. Jenže jsem to otevřel a Tafani toho využil a byl rychlejší. Po lehkém kontaktu mě vystrkal na vnějšek dráhy, a když už mi hrozila kolize se svodidly, radši jsem ubral a zařadil se za něj. Celkově jsem spokojený. Sice jsem mohl vyhrát, ale na druhou stranu jsem pro sebe urval nejvíc bodů,“ bilancoval zeširoka Vít Nosálek.
Ještě početnější skupina autokrosařů se sešla v šestnáctistovkách o týden později v Nové Pace. Třetí závod evropského mistrovství si nenechala ujít bezmála padesátka natěšených borců. Nosálek na úspěch z Německa nenavázal, ve Štikovské rokli se musel smířit se sedmým místem. V šestém kole napínavého finále mu ukázala záda tentokrát krajně nepřející paní Štěstěna. „Po startu z první řady jsem se zařadil za Feuilada a Tafaniho. Na třetím místě jsem si vypracoval bezpečný náskok. Snažil jsem se vyvarovat zbytečné chyby a kromě toho trochu šetřil i techniku, protože Francouzi vepředu byli hodně rychlí. Pak mi však upadla hřídel z převodovky společně s celou nápravou a musel jsem odstoupit. Škoda. Každopádně mám radost z toho, že jsem byl opět konkurenceschopný a dokázal jsem zasáhnout do bojů o pódium. To je pozitivní,“ hlásil optimisticky zábřežský rychlík.

MISTROVSTVÍ EVROPY

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – 1600 ccm: 1. Tafani 87 bodů, 2. Feuilade (oba Francie) 86, 3. Sekanina 69, 4. Nosálek (oba Česko) 69, 5. Peters (Lucembursko) 43.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.