ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežskou MHD čekají změny

5. dubna 2016, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zábřežská radnice chystá změnu městské hromadné dopravy. Spočívat má nejen v úpravě tras autobusových linek, ale také v jejich redukci ze tří na dvě, z nichž jedna bude jezdit obráceným směrem. Plusem bude zřízení nových zastávek, prodloužení celkové délky současně obsluhovaných tras i navýšení počtu nástupních a výstupních míst. Novinky by měly začít platit na podzim.

 „Změna souvisí s novou dopravní koncepcí, která ve městě vznikala několik let,“ řekl k připravované optimalizaci starosta města František John. „Promítli jsme do ní jak požadavky občanů, tak potřeby města. Spojením dvou kratších tras vznikne trasa nová, která nejenže dopravně obslouží daleko větší území, ale navíc bude jezdit opačným směrem,“ nastínil představu budoucího provozu zábřežský starosta.

Doprava bude dostupnější

Linka číslo 2 má nově obsluhovat lokalitu Vápeníky. Investice si vyžádá především budování nových nástupních míst. Zastávky vzniknou v Sušilově ulici u budovy bývalé školy ve směru k Bořinám a další dvě v ulici Sokolská, z nichž jedna bude umístěna přímo před sokolovnou.
Trasa číslo 1 pak bude zajíždět k motelu i na Skaličku a slibuje také novou zastávku Skalička - zámeček. Současná linka číslo 3 jezdit nebude. Provedení stavby i nájem potřebných krajských pozemků už radní schválili a ve výši jednoho miliónu korun s investicí počítá i městský rozpočet.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.4.2016 12:30
Titulek: Cesta z nádraží
Autor: Cestující
32
Zábřeh hlavně potřebuje 2 mikrobusy, které budou jezdit v 5ti minutovém intervalu na trase nádraží ČD - centrum Města a zpět.
Reagovat
Datum: 6.4.2016 13:07
Titulek: Re: Cesta z nádraží
Autor: Anonym
37
na co máte nohy? přes den tam jezdí spousta autobusů :P
Reagovat
Datum: 6.4.2016 20:39
Titulek: nové zastávky
Autor: Jana
36
A bude i nová zastávka na Sokolské ulici v místě (nebo poblíž místa), kde se odbočuje na novou ulici Pod Račicí? Tam se staví nové domy a na nejbližší autobusovou zastávku je to víc než 1 km s celkovým převýšením 20 m. Cesta z rozcestí Kouty trvá středně fyzicky zdatnému člověku 15 minut, v zimě víc. A co ti starší?
Reagovat
Datum: 7.4.2016 21:33
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
57
103
Ti stasi dokazou stat hodinu pred lidlem
Reagovat
Datum: 8.4.2016 14:37
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jana
93
Jste trapny.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).