ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežské seniortaxi poprvé vyjelo do ulic

26. února 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Senioři a hendikepovaní lidé ze Zábřeha mohou při cestování po městě využívat novou službu místní Charity. Ta totiž jako první v okrese zavedla takzvané seniortaxi. Lidé se svezou například k lékaři či za kulturou. Auto poprvé vyjelo ve středu 20. února, ve stejný den se dočkalo i slavnostního křtu.

 „Služba je určena lidem, kteří jsou omezeni ve své soběstačnosti, mají sníženou schopnost pohybu a nemohou si dopravu zajistit jinak. U seniorů je dále požadován věk nad 65 let, držitelé průkazu pro osoby se zdravotním postižením jsou přepravováni bez ohledu na stáří,“ informoval ředitel zábřežské Charity Jiří Karger.

Cena za přistavení vozidla a obousměrnou zpáteční cestu činí 30 korun, stejnou částkou je zpoplatněna i čekací doba za každých započatých 20 minut. Cílem přepravy mohou být místní zdravotnická zařízení, poskytovatelé sociálních služeb, autobusová stanoviště a vlakové nádraží, úřady a instituce, kulturní zařízení, sportovní akce, vzdělávací a volnočasové aktivity, kostely a hřbitovy, obchody a služby. Cestující si ale nejprve musí v sídle zábřežské charity vyřídit speciální průkaz.

„První cesta byla s klienty na zábřežskou Domovinku,“ prozradil řidič nového seniortaxi Martin Beníček. Na zřízení služby přispěla zábřežská radnice.
Seniortaxi plánuje zavést také nové vedení šumperské radnice. „Téma jsme otevřeli a z posledního koaličního jednání vyplynulo, že jsou této myšlence nakloněné všechny strany,“ uvedla bez dalších podrobností místostarostka Irena Jonová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.2.2019 20:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
15
A když mám vozík, máte plošinu??
Reagovat
Datum: 1.3.2019 21:45
Titulek: Zatáčkám zdar!!! Re: Bez titulku
Autor: Smeták Fitipaldi
25
Ne, máme tažné zařízení.


Reagovat
Datum: 28.2.2019 08:52
Titulek: seniortaxi
Autor: laďa
27
Tyto služby jsou na Vysočině a ve Středočeském kraji zavedeny už několik let. Proč to v Šumperku za Brože nešlo? Stále asi chybí peníze z minulého provozu Sportu? Kdypak to radnice dořeší?????
Reagovat
Datum: 5.3.2019 07:37
Titulek: Bez titulku
Autor: vehikl
27
Hlavně aby řidiči měli v pořádku papíry, jezdili min. za 65Kč neměli odřené auto a trochu to taxi reprezentovalo :D. Realita je 150 - 200kč / odvoz. Vykašlete se na nějaké dotace.
Chceme slušné a pěkné vozy taxi ne zgarby.


Reagovat
Datum: 5.3.2019 07:38
Titulek: Bez titulku
Autor: vehikl
40
Jo dotace, na pneu max. každé léto nové. Nic víc od charity nepotřebuje TAXI.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.