SPORT

Zábřežské mažoretky Daren se účastnily Mistrovství světa v Praze

21. října 2013, 21:50, téma MAŽORETKY, redakce
Zábřežské mažoretky Daren se účastnily Mistrovství světa v Praze Praha - Otevřeného Mistrovství světa v mažoretkovém sportu se v konkurenci týmů ze šesti států účastnily i mažoretky Daren Spolku Metoděj ze Zábřeha. Mistrovství se konalo poslední prázdninový víkend ve dnech 30. srpna až 1. září v Praze.

„Zahájení proběhlo slavnostním nástupem a umístěním vlajek všech zúčastněných států. Po slavnostním nástupu odstartovala soutěž. V pátek se soutěžilo s náčiním pom-pom, v sobotu s hůlkami, prapory a v neděli proběhla show s libovolným náčiním. Z této soutěže, která je zakončením sezóny, si děvčata dovezla dvě bronzové medaile a titul druhé vicemistryně světa,“ uvedla Jolana Pelikánová ze zábřežského týmu.

První medaili a titul v kategorii senior získaly za trio s náčiním pom-pom ve složení: Lucka Němcová, Tereza Grúzová a Renata Švubová, která také obdržela 5. místo se svým sólem. Sedmice s tímto náčiním dosáhla na pěkné 5. místo. Velká senior formace s pódiovou skladbou a pochodem se umístila taktéž na 5. místě. I v sobotním vystoupení dívky s miniformací MIX obsadily 5. místo. Druhou bronzovou medaili a titul druhé vicemistryně světa získala děvčata za miniformaci s náčiním FLAG (prapory) ve složení: Andrea Valášková, Barča Hrochová, Lucka Němcová, Michaela Pelikánová, Romana Chládková a Lucie Serafínová. Posledním nedělním vystoupení na téma Příběh odsouzené v kategorii senior SHOW získaly dívky pěkné 4. místo.


Foto: archiv DAREN Spolek MetodějDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.5.2015 10:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Vávrová Diana
116
Dobrý den, mohla bych se zeptat, kde děvčata sehnala ty vlajky? Marně se snažím najít obchod, ale bohužel nic bližšího než v USA jsem nenašla. Popřípadě, pokud jste je samy vyráběly, jaký druh látky jste zvolily? Předem děkuji za odpověď :)
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).