SPORT

Zábřežské mažoretky bodovaly v domácích soutěžích, nyní se chystají do Polska

8. června 2012, 08:33, horna
Zábřeh – Mažoretky ze Základní umělecké školy (ZUŠ) Zábřeh získaly letos v českých soutěžích v mažoretkovém sportu skvělá umístění. Nyní je čeká tvrdá příprava na mistrovství Evropy, které se letos koná v polském městě Opole.
Mažoretky ze ZUŠ Zábřeh se koncem dubna pod vedením Dany Koryčánkové a Hany Indrové umístily v kvalifikačním utkání mažoretkových sóloformací v Zábřehu, Moravské Nové Vsi a Bělotíně na předních místech a postoupily tak do semifinále ve Valticích, kde opět bodovaly.
Ve finále mistrovství České republiky v Blatné, i přes technické problémy s hudbou, opět zabojovaly a zajistily si tak postup na v pořadí již osmý ročník mezinárodní soutěže v mažoretkovém sportu „IMA Evropan Championschip in Majorettsport“, ve které se utkají 23.– 26. srpna 2012 v polském městě Opole s nejlepšími mažoretkami Evropy.

                              

Jak uvedla trenérka Dana Koryčánková, bez nezištné pomoci všech, kteří pomáhají a zajišťují tak podmínky k dobrým výkonům, by to nebylo možné.

Foto: Mažoretky ZUŠ Zábřeh
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).