KULTURA

Zábřežské kino Retro bylo slavnostně otevřeno

31. října 2012, 10:16, Anna Sittová
Zábřežské kino Retro bylo slavnostně otevřeno Zábřeh – Slavnostního otevření se dočkalo zábřežské kino Retro, které prošlo dlohou očekávanou digitalizací. Novou etapu své historie zahájilo projekcí legendárního snímku Titanik Jamese Camerona ve 3D formátu. Publikum se může těšit na další 3D projekce i na přímé přenosy koncertů, oper či sportovních událostí.

Samotné projekci filmu předcházelo symbolické přestřihnutí pásky, které se ujal starosta města František John, ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David a předseda Unie digitálních kin Petr Žůrek. „Titanik je úžasný sám o sobě, ve 3D je to ještě lepší zážitek. Člověk má pocit, jako by se loď potápěla několik metrů před ním,“ uvedl po projekci divák Pavel Hroch. Součástí slavnostního otevření byla i návštěva promítací kabiny a technického zázemí, kam se návštěvníci za běžných okolností nedostanou.

Kromě toho, že se výrazně zlepšila kvalita projekce filmů, se může zábřežské publikum těšit i na zbrusu nové filmy, které se do takto vybavených film dostanou ihned po české premiéře. „Do kina teď určitě zavítám častěji, protože filmy ve 3D jsou zábavnější,“ prohlásila divačka Pavlína Krátká. Digitální projekce v kině byly zahájeny už o několik dní dříve uvedením snímků 7 dní hříchů, Let´s dance: Revolution a Madagaskar 3. Nová technologie promítání do kina přilákala velké množství diváků zejména mladších generací. V následujícím měsíci kino promítne například filmy Ve stínu, Rozbřesk – 2. část, Skyfall, Rebelka, Svatá čtveřice a mnoho dalších.


foto: Anna Sittová
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.