KULTURA

Zábřežské kino Retro bylo slavnostně otevřeno

31. října 2012, 10:16, Anna Sittová
Zábřežské kino Retro bylo slavnostně otevřeno Zábřeh – Slavnostního otevření se dočkalo zábřežské kino Retro, které prošlo dlohou očekávanou digitalizací. Novou etapu své historie zahájilo projekcí legendárního snímku Titanik Jamese Camerona ve 3D formátu. Publikum se může těšit na další 3D projekce i na přímé přenosy koncertů, oper či sportovních událostí.

Samotné projekci filmu předcházelo symbolické přestřihnutí pásky, které se ujal starosta města František John, ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David a předseda Unie digitálních kin Petr Žůrek. „Titanik je úžasný sám o sobě, ve 3D je to ještě lepší zážitek. Člověk má pocit, jako by se loď potápěla několik metrů před ním,“ uvedl po projekci divák Pavel Hroch. Součástí slavnostního otevření byla i návštěva promítací kabiny a technického zázemí, kam se návštěvníci za běžných okolností nedostanou.

Kromě toho, že se výrazně zlepšila kvalita projekce filmů, se může zábřežské publikum těšit i na zbrusu nové filmy, které se do takto vybavených film dostanou ihned po české premiéře. „Do kina teď určitě zavítám častěji, protože filmy ve 3D jsou zábavnější,“ prohlásila divačka Pavlína Krátká. Digitální projekce v kině byly zahájeny už o několik dní dříve uvedením snímků 7 dní hříchů, Let´s dance: Revolution a Madagaskar 3. Nová technologie promítání do kina přilákala velké množství diváků zejména mladších generací. V následujícím měsíci kino promítne například filmy Ve stínu, Rozbřesk – 2. část, Skyfall, Rebelka, Svatá čtveřice a mnoho dalších.


foto: Anna Sittová
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.