ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská radnice rozdá občanům sazenice krokusů

14. listopadu 2017, 13:00, bav
Zábřeh - Projekt Rozkveteme Zábřeh spouští tamní radnice. Lidem rozdá zdarma sazenice kytiček, které si budou moci zasadit v sobotu 25. listopadu. Město tak chce oživit zeleň a veřejné plochy. Výsledky práce budou viditelné příští rok na jaře, kdy květiny rozkvetou.

  „Chceme, aby se lidé sami a aktivně zapojili do péče o zeleň. Navíc tím může dojít k posílení vztahu obyvatel k městu, ve kterém žijí,“ komentoval zbrusu novou aktivitu radnice starosta František John.
Cibulky krokusů má radnice připraveny v tisících. Zájemcům je bude rozdávat v libovolném množství a barvách. Vysazovat se budou podle předem připravených mapek do trávníků například v parcích a na sídlištích. Sraz sazečů bude před budovou zábřežského zámku, lidé si musí donést pouze vlastní sázecí lopaty.
Pokud se projekt osvědčí, chce v něm Zábřeh pokračovat. Už teď například plánuje zapojení občanů do revitalizace parku v Oborníku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2017 15:15
Titulek: co mi to jen připomíná?
Autor: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nanosekunda ®
48
Zzzz...zz...zzz..z ze by to byl tygr?
Reagovat
Datum: 14.11.2017 23:52
Titulek: Re: co mi to jen připomíná?
Autor: Tankodrom
souhlas
2
nesouhlas
2
příspěvek smazán redakcí
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).