ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská radnice rozdá občanům sazenice krokusů

14. listopadu 2017, 13:00, bav
Zábřeh - Projekt Rozkveteme Zábřeh spouští tamní radnice. Lidem rozdá zdarma sazenice kytiček, které si budou moci zasadit v sobotu 25. listopadu. Město tak chce oživit zeleň a veřejné plochy. Výsledky práce budou viditelné příští rok na jaře, kdy květiny rozkvetou.

  „Chceme, aby se lidé sami a aktivně zapojili do péče o zeleň. Navíc tím může dojít k posílení vztahu obyvatel k městu, ve kterém žijí,“ komentoval zbrusu novou aktivitu radnice starosta František John.
Cibulky krokusů má radnice připraveny v tisících. Zájemcům je bude rozdávat v libovolném množství a barvách. Vysazovat se budou podle předem připravených mapek do trávníků například v parcích a na sídlištích. Sraz sazečů bude před budovou zábřežského zámku, lidé si musí donést pouze vlastní sázecí lopaty.
Pokud se projekt osvědčí, chce v něm Zábřeh pokračovat. Už teď například plánuje zapojení občanů do revitalizace parku v Oborníku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2017 15:15
Titulek: co mi to jen připomíná?
Autor: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nanosekunda ®
53
Zzzz...zz...zzz..z ze by to byl tygr?
Reagovat
Datum: 14.11.2017 23:52
Titulek: Re: co mi to jen připomíná?
Autor: Tankodrom
souhlas
2
nesouhlas
2
příspěvek smazán redakcí
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.