ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská policie našla cestu do ulic. Inspiruje se Šumperk?

16. února 2016, 14:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Zatímco v Šumperku politici teprve řeší, jak reagovat na výtky obyvatel na malou přítomnost strážníků v ulicích města, v Zábřeže už na stejný problém našli recept před několika měsíci. Také tam si obyvatelé stěžovali na to, že v ulicích jsou hlídky málo vidět a klesá pocit bezpečí.

 „Během dne se po městě většinou pohybují jen jednočlenné hlídky místo dvojic strážníků. Tím se nám podařilo docílit toho, že strážníci mohou být rozptýlení na vícero lokalit ve městě. Jiné je to v noci, kdy už hlídky operují ve dvojici,“ uvedl velitel zábřežských strážníků Václav Doubrava. Také při hlídkové činnosti u přechodů pro chodce už neslouží pár policistů, ale pouze jeden strážník. „V případě jakýchkoli problémů si mohou zavolat pomoc vysílačkou,“ dodává Doubrava. Mimo dozor nad ulicemi Zábřeha navíc tamní strážníci stíhají zajistit i pochůzkovou službu v sousedním Postřelmově.
Naproti tomu v Šumperku vykonávají strážníci službu většinou ve dvojici. Podle jejich velitele a starosty města Zdeňka Brože to zatím ani jinak nejde. „Není únosné, aby strážník chodil sám. Musí se nejprve změnit společenská objednávka tak, že si budeme lidí v uniformě vážit, podporovat je a zastávat se jich,“ uvedl Brož.

Otevřenější přístup k občanům

Víte, který strážník má dohlížet nad centrem Šumperka, kdo má na starost vlakové nádraží a kdo prostory před supermarkety? Patrně ne a nejspíš se to ani nedovíte. Tyhle informace totiž v okresním městě k dispozici nejsou. I tady je Zábřeh dál. Přímo na webových stránkách najdete nejen okrsky jednotlivých strážníků, ale i jejich služební telefony. „Je to další z novinek, kterou jsme se snažili přiblížit práci policie občanům. Je důležité, aby se zde lidé cítili bezpečně a rádi se do města vraceli,“ uvedl starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2016 15:06
Titulek: To v Šumperku
Autor: Aamil-zuzu
51
už chodí po trojicích. Tam se starají o bezpečnost občanů.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 18:04
Titulek: Re: To v Šumperku
Autor: Masolík
59
V jednotě je síla. Jejich turné po městě je sledované GPS tak, jako pošťačky doručovatelky.
Reagovat
Datum: 18.2.2016 05:21
Titulek: Re: To v Šumperku
Autor: blekota
50
Tak to nevím ale asi jsou pod GPS takže službu konající operátor o nich určitě ví a je " s nimi aby se kluci nebáli bubáků"
Reagovat
Datum: 16.2.2016 16:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
63
úctu si musí uniforma zasloužit, co se týžče současných městských vymatlanců, tak by měli chodit v davu. To by tak odpovídalo jejich vážnosti. A Brože by mohli vláčet sebou, při troše štestí ho někde ztratí.
Reagovat
Datum: 16.2.2016 18:38
Titulek: bez titulku
Autor: Laďa
67
Velice dobře řečeno. Jen ten Brož by asi při oněch vartách byl navíc. On totiž tu úctu spoluobčanů už dávno nemá. A to má ještě tu drzost se sápat po místě na kraji, myslím v Olomouci. Jinak na kraji už je.
Reagovat
Datum: 17.2.2016 07:22
Titulek: Re: bez titulku
Autor: Blekáámil
52
Každá koruna dobrá, když doma děcka řvou hladem.
Reagovat
Datum: 18.2.2016 05:19
Titulek: Re: bez titulku
Autor: blekota
59
Laďo tak proč jsi mu dal ve volbách hlas.To je vždy nadávání jací jsou ale u voleb se pomalu každý chová jak člen stáda kterému bača nařídí koho má volit.To chce jen mít hlavu na svém místě a myslet !!!
Reagovat
Datum: 18.2.2016 08:45
Titulek: bez titulku
Autor: Laďa
50
Já myslel, že to zůstane utajeno a že to so REJe nikdo nenapíše.
Reagovat
Datum: 18.2.2016 05:16
Titulek: bylo líp
Autor: blekota
63
Dřív byli tak zvaní okrskáři a každý svého znal. A vážnost těchto okrskářu byla mezi občany, to je nabíledni.No já městké potkávám vždy ve dvou jak se vesele baví,jako by kolem nich svět ani nebyl no a ve dvou musí aby se cítili bezpečně i když jsou vybaveni pomalu na válku.Ale jsou mezi nimi i takoví kteří si úctu zalouží ale je jich moc málo
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.