KULTURA

Zábřežská oslava svátku dětí nabídne pestrý program

1. června 2016, 15:00, Roman Tyčka
Zábřežská oslava svátku dětí nabídne pestrý program Zábřeh - V pátek 3. června se budou moci malé i starší děti v Zábřeze pustit do soupeření O šupinu z vodníkova šosu. Stejnojmennou akci připravila k letošnímu Mezinárodnímu dni dětí Zábřežská kulturní ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Krasohled a mladými hasiči.

 Hledání vodníkovy tůně

Na dětské návštěvníky bude v prostoru před kulturním domem čekat řada atrakcí a aktivit v podobě trampolíny, skákacích hradů, paintballu nebo hasičského stanoviště. Děti se mohou těšit i na desítku dalších stanovišť, na nichž si ověří nejen pohybové nadání, ale i šikovnost rukou, paměť a bystré uvažování. „Na vybraných stanovištích získají části skládanky, která jim nakonec prozradí, kde mají hledat vodníkovu tůni. Její nalezení bude spojeno s hezkou odměnou,“ popisuje za pořadatele Zdeněk David.
Odpoledne vyvrcholí o půl páté odpoledne dětskou zábavní show s Luckou a v pět hodin závody na přinesených odrážedlech a koloběžkách.
Novinkou letošního dne dětí bude akce s názvem S knihou po Evropě pořádaná infocentrem u příležitosti Mezinárodního týdne čtení. Ta bude zahrnovat soutěže, kvízy a tvůrčí dílny určené pro malé i starší děti. „I zde je odměna pro každého účastníka zaručena,“ připomínají pořadatelé.

Děti potěší i kino

Oslava svátku dětí v Zábřeze odstartuje ve 14 hodin a bude probíhat až do šesté hodiny večerní. Dárek pro děti připravilo také kino Retro, které nabídne od půl šesté za zvýhodněné vstupné 49 korun filmový příběh Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje.Foto: archiv

Dětské odpoledne vyvrcholí závody na odrážedlech a koloběžkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.6.2016 14:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
200
133
k te techn. pozn.: za A nebo za B, je to fuk
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).