ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežany vytáčí nepolapitelný vandal. Poškodil více než tucet aut

29. května 2018, 10:30, jak
Zábřeh – Nervózní atmosféra panuje v těchto dnech mezi řidiči v Zábřeze. Letos na jaře neznámý vandal zdemoloval deset jejich aut, minulý týden k nim přidal další čtyři. Policii zločinec uniká a lidé se bojí, že jeho řádění bude pokračovat.

 „Během zatím posledního případu pachatel vyryl do zaparkovaných aut hluboké rýhy. K události došlo v noci z pátku na sobotu 19. května v Mánesově ulici,“ sdělila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Dřívější případy se odehrály v podobném duchu. Pachatel škodil pod rouškou tmy, kromě škrábanců na laku vozidel ulámal i zpětná zrcátka a stěrače. Většinu případů lidé policii ani nehlásí.
„Nejenže je ve městě málo místa k parkování, ale když už si nějaké urvete, tak ráno přijdete k autu a máte ulomený stěrač. To už je vážně moc,“ stěžovala si na radničním facebookovém profilu jedna ze zábřežských řidiček.
Policie v souvislosti s rostoucím počtem těchto událostí žádá veřejnost o spolupráci. „Jakoukoli informaci, která by mohla vést ke zjištění totožnosti pachatele, mohou lidé předávat na telefonu 158 nebo na lince 974 779 741,“ uvedla Vybíhalová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).