ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežané se přou o podobu náměstí

25. října 2016, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřežané se přou o podobu náměstí Zábřeh - Zamýšlená změna podoby náměstí Osvobození rozdělila Zábřeh na dva protichůdné tábory. Zatímco jedni jsou příznivci pěší zóny s úplným vyloučením dopravy, druzí chtějí průjezd centrem města alespoň částečně zachovat. Sladit tyto protichůdné požadavky nebude vůbec snadné a pro radnici patrně půjde o pořádně tvrdý oříšek.

  „Určitě chceme prověřit, do jaké míry má na ekonomiku poskytovaných služeb vliv dopravní dostupnost. Chystáme se oslovit Nadaci partnerství například pro šetření, kolik zákazníků přijelo auty a kdo přišel pěšky,“ řekl Týdnu na severu starosta města František John. Případné vyloučení dopravy z centra Zábřeha chce radnice konzultovat také se samotnými podnikateli. Téma se týká i majitelů nájemních bytů a jejich obyvatel.

Živnostníci mají obavy


„Z úplného uzavření náměstí máme obavu, určitě by nemělo být politickým rozhodnutím,“ myslí si Libor Blaháček, provozující na náměstí pekařskou prodejnu s cukrárnou. Živnostníci už radnici se svými požadavky oslovili. Vyloučení dopravy, společně s plánovaným přesunem autobusového nádraží za kulturní dům, povede podle nich k zastavení proudu lidí, procházejících přes náměstí, a k likvidaci ekonomické zóny, která tu ještě zůstala.Foto: jak

Revitalizace náměstí Osvobození v Zábřeze vyvolává emoce ještě předtím, než vůbec začala.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2016 12:54
Titulek: Auta na náměstí nemají co dělat.
Autor: Klokánková Hrivna
99
117
K vůli chamtivým obchodníkům mají chodci uskakovat před auty nebo se nechat přejet? Není o čem diskutovat. Obchodní atp. patří mimo centrum města. Kdo má čichat výfukové plyny. Zábřeh je plynová komora. Na co stavěli obchodní centrum u Kauflandu? Obchodníkům se tam nechce. Kdo maže-ten jede. To platí i v Zábřehu.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 11:16
Titulek: Re: Auta na náměstí nemají co dělat.
Autor: Mart.ini
122
Zlá auta. Až se půjdete projít na "zklidněné" náměstí a nebude tam jediný chamtivý obchodník, kde byste si nakoupila, tak si sednete do toho zlýho auta a pojedete smrdět pod okna jiným po cestě do Kauflandu.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 12:43
Titulek: Re: Auta na náměstí nemají co dělat.
Autor: X
118
140
Obchodní centra jsou pro tro.ly co si nevidí na špičku nosu a nehledí do budoucnosti. Až ti ti malí obchodníci zmizí tak obrátíš, ono tě to přestane bavit chodi ráno pro rohlíky až do Kaufu a pod.
Reagovat
Datum: 25.10.2016 17:22
Titulek: přechody
Autor: řidič
99
131
Na fotografii je krásně vidět jak hustě jsou naflákány přechody. To musel vymyslet ulrčitě nějaký specialista na dopravu. poskakování vozidel od přechodu k přechodu určitě vylepší ovzduší v Zábřehu.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 11:43
Titulek: Re: přechody
Autor: Jirka
95
116
Kecáš a koukáš na starou fotku.
Reagovat
Datum: 25.10.2016 17:32
Titulek: Pryč s dopravou na náměstí,
Autor: Mirda
94
130
proč to jde celá léta v Šumperku.Uzavřel bych pro dopravu i horní náměstí,stejně to není náměstí ale obří parkoviště hlavně pro papaláše ze zámku.Neškodil by jim pohyb na zdravém vzduchu bez aut,kde je řečeno že se nedá dostat do zaměstnání po svých.Město není tak veliké aby se nedalo projít pěšky,jenže pohodlí je pohodlí.Ostatně je to vidět i na sídlištích,zajíždí se až přede dveře domů po trávnících,když to nikdo nekontroluje tak proč ne.
Reagovat
Datum: 25.10.2016 19:17
Titulek: Re: Pryč s dopravou na náměstí,
Autor: J.
141
110
Kecale v Šumperku není ani jedno náměstí uzavřeno pro auta.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 11:36
Titulek: Re: Pryč s dopravou na náměstí,
Autor: J.
96
117
Prosím těch pět nesouhlasících ať napíší, která náměstí jsou v Šumperku uzavřená pro auta.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 02:00
Titulek: Re: Pryč s dopravou na náměstí,
Autor: Míja
101
Na náměstí to vypadá jako v přecpaném autobazaru. Náměstí se už nemá jmenovat Horní náměstí, ale HORNÍ PARKOVIŠTĚ. Chodci jsou vytěsnění na chodník. Mezi auty se nedá chodit.
Reagovat
Datum: 26.10.2016 12:40
Titulek: Re: Pryč s dopravou na náměstí,
Autor: X
108
109
Mirda
Si se udeřil do hlavy pěší zona od radnice na začátek Starobransské je mrtvá.Kolem radnice jakby smet.hlavně že město rejžuje na parkovným. A zbytek pěší zony je ubohost jediný co tam má úroveň je restaurace z bývalé květinky
Reagovat
Datum: 26.10.2016 11:26
Titulek: Stará fotka k článku,
Autor: Jirka
97
vážená redakce,tato fotka je bůhví jak stará,tyto přechody již neexistují.Nedělejte větší zmatky než jsou.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.