ZPRÁVY

Zábřežané mají nejvyšší čas navrhnout osobnosti města

25. března 2014, 08:00, téma ZÁBŘEH, Hana Písková
Zábřeh - Zábřeh chce ocenit ty, kteří se zasloužili o rozvoj města. Své návrhy mohou Zábřežané posílat na městský úřad už jen do konce března. Navrhovat mohou osobnosti, které se v letech 2004 až 2013 významně podílely na rozvoji občanské společnosti, společenského, kulturního nebo sportovního života, rozvoji volnočasových aktivit a dalších oblastí. Vítězové této ankety převezmou ocenění na slavnostním koncertu, který se uskuteční v neděli 18. května u příležitosti výročí 760 let města Zábřeh.

 „Mám svého favorita v zábřežském plaveckém oddílu. Ocenil bych také pořadatele Welzlování nebo lidi, kteří pracují v zábřežské Charitě,“ přemýšlí sedmatřicetiletý Pavel ze Zábřeha. V kulturní oblasti by si podle něj zasloužil ocenění divadelní spolek Václav z Václavova. „Václavov vlastně k Zábřehu patří a neznám zábavychtivého Zábřežáka, který by se nechtěl každý rok dostat na ples tohoto spolku. To, co dělají tihle divadelníci pro lidi, by se mělo ocenit,“ dodává Pavel další zajímavý tip.

Možnost předložit svůj návrh na ocenění zajímavých osobností mají Zábřežané už jen do pondělí 31. března. Každý návrh by měl obsahovat stručný komentář, který bude argumentem, proč udělit cenu právě dotyčné osobnosti. Své návrhy pak zájemci doručí k rukám vedoucího odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Zábřeh Tomáši Krejčímu na adresu tomas.krejci@muzabreh.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).