KULTURA

Zábřežáci zahrají Pekingu i z Velké čínské zdi

7. srpna 2019, 09:00, bav
Zábřeh – Mladí zábřežští muzikanti jsou úspěšní nejen doma. Důkazem je letošní třetí zahraniční výjezd. Pozvání do Číny na mezinárodní hudební festival v Pekingu a v Rizhau přišlo v listopadu loňského roku přímo od prezidenta festivalu, který byl nadšený reprezentací v Šanghaji v roce 2015. Vzápětí se přidala i 750 kilometrů vzdálená čínská provincie Rizhao.

  „Hrát budeme hlavně česky. Právě s našimi domácími skladbami jsme v minulých letech slavili největší úspěch,” těší se kapelník Lubomír Vepřek.
Čínští organizátoři slibují našlapaný program. Hrát se bude prakticky každý den. Muzikanty tak čekají vystoupení v čínských školách, ve sportovních halách, v ulicích Pekingu a Rizhaa... Padesátka členů orchestru zanotuje například i na Velké čínské zdi.

Zahrají i poznají místní historické perly“

„Oproti minulému turné na cestu vzdálenou více než 10 tisíc kilometrů můžeme vypravit o deset členů víc. Hlavně pro nejmladší hráče to bude výzva. Někteří z nich poletí vůbec poprvé. Na cestu budou nepochybně vzpomínat celý život,” uvedl Radim Sršeň, pozounista orchestru s tím, že organizátoři slibují také návštěvu četných čínských atraktivit.
Festivalu se každoročně zúčastní až 40 uměleckých uskupení z celého světa. Pozvání je tak velmi prestižní záležitostí a oceněním kvality vybraných orchestrů. Petra Kucinová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.