SPORT

Zábřežáci na Plumlově

18. června 2008, 13:45, rejdakce
Zábřežáci na Plumlově Zábřeh - Pátým a šestým kolem pokračoval seriál závodů Českého poháru v dálkovém plavání. Nejprve 7.června na Brněnské přehradě, kde zvítězil Rostislav Vítek, který se pouhých 6 dní před tímto závodem kvalifikoval v Pekingu na olympijské hry, před Janem Štáblem (oba Kometa Brno). Třetí místo vybojoval loňský vítěz celého Českého poháru Jan Ježek ze Slávie Plzeň.

 

Maratón žen vyhrála Lenka Štěrbová (SC PA Pardubice). Druhé a třetí místo získaly Tereza Mrůzková (TJ Krnov) a Hana Nováková (Univerzita Brno).

Závod na 5 kilometrů, ovládli domácí borci a to jak mezi muži, tak mezi ženami, když vyhrál Vojtěch Rakušan před Tomášem Kočařem, jehož výkon stojí jistě za pozornost, neboť se jedná o bývalého slavného reprezentanta a mnohonásobného mistra republiky z přelomu 80. a 90. let v triatlonu, který tak potvrdil svoji skvělou výkonnost i ve svých 43 letech, a Ondřejem Fleischmannem. Ženský závod pak vyhrála Gabriela Koncelová před Nicole Řehůřkovou a Romanou Šulcovou (všichni Kometa Brno) .

Zábřežské plavání reprezentovalo družstvo ve složení Pavla Kubalíková  – 13. místo 5 km ženy, Veronika Krejčí – 1. místo 3 km mladší žactvo, Jiří Krejčí – 23. místo 3 km muži a Petr Švorčík – 20. místo 5 km muži.

 

Následující týden 14.6.2008 pokračoval Český pohár na Plumlovské přehradě.

Nejdelší 15ti-kilometrový maratón vyhrál znovu olympionik Rostislav Vítek (Kometa Brno), před loňským vítězem celého českého poháru Janem Ježkem (Slávie Plzeň) a Američanem ve službách Bohemians Praha Acem Blairem. V maratónu žen pak zvítězila Yvetta Hlaváčová (Univerzita Brno). Přetrhla tak šňůru dvou předchozích vítězství z Brna a Mělic pardubické Lenky Štěrbové, která tentokrát doplavala druhá před Terezou Mrůzkovou (TJ Krnov). Kratší, 10ti-kilometrový maratón vyhráli Vojtěch Rakušan a Nikola Svobodová (oba Kometa Brno) a v 5ti-kilometrovém závodě zvítězili slovenští reprezentanti Tomáš Vachan a Alexandra Farkašová.

Ze Zábřeha startovala i loňská vítězka Českého poháru Markéta Bednářová – 3. místo 10 km žen, Pavla Kubalíková dohmátla na 5. místo také na trati 10 km ženy. Svou premiéru si v tomto závodě odplaval Čestmír Kubalík - 9. místo  3km muži, který v těsném finiši porazil svého oddílového kolegu Pavla Bednáře – 10. místo 3 km muži.

 Další kolo Českého poháru se plave už tento víkend na lomu Výkleky u Přerova.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.