ZPRÁVY

Zábřehu došla trpělivost, na vandaly chystá past

26. května 2015, 18:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Zábřežská radnice má už plné zuby ničemů, kteří ve městě ničí zeleň a s chutí si vybírají čerstvě vysazené stromky. Poslední případ vandalismu, kdy záškodníci zlikvidovali ve Wolkerových sadech zhruba tucet dřevin, přiměl město k akci.

 „Polámání stromků si do šetření převzala policie, protože způsobená škoda dosahuje zhruba třiceti tisíc korun. Město na lokality, kde je čerstvě revitalizována zeleň, osadí bezpečnostní přenosné kamery, fotopasti a podobně,“ vysvětluje protiopatření radnice starosta František John. V poslední době jde již o několikerý případ vandalismu na nově osazené zeleni. Vandalové si obvykle vybírají mladé stromky, kterým přelomí kmen a na zemi je rozšlapou. „Kromě zničení stromů ve Wolkerových sadech došlo opětovně k poškození navazující Šestikrejcarové aleje,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí v Zábřehu Květoslava Hýblová.

Stromky lákají zloděje

S problémy ohledně nově vysazené zeleně se však nepotýká jen Zábřeh, ale také ostatní města a obce v okrese. Při rozsáhlé revitalizaci zeleně v Šumperku ukradli nenechavci před čtyřmi lety desítky malých tújí a rododendronů. Dopadnout pachatele se v podobných případech daří jen výjimečně a bez přistižení přímo při činu je jejich potrestání téměř nemožné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.5.2015 07:47
Titulek: Na co má městskou policii?
Autor: Josef
92
Honění vandalů do městské kasy peníze nenese???
Reagovat
Datum: 27.5.2015 10:11
Titulek: Re: Na co má městskou policii?
Autor: Zdenka
136
100
Toť otázka,odpověď na ni je jednoduchá ale to bych musela být vulgární až sprostá.Slušně řečeno pouze na oblbování radních sepisováním výročních zpráv o činnosti.Teď budou zase řešit krádeže fotopastí.Zábřeh?Ne to je Kocourkov.
Reagovat
Datum: 29.5.2015 17:30
Titulek: Re: Na co má městskou policii?
Autor: Anonym
82
Řešit krádeže fotopastí. :-))))))))))) 1* Velmi trefné.
Reagovat
Datum: 28.5.2015 07:08
Titulek: Stromky
Autor: Zábřežák
86
Už aby přemýšleli , jak řešit stromky, které vlivem počasí uschnou. A nebude jich asi málo.
Reagovat
Datum: 28.5.2015 08:56
Titulek: Re: Stromky
Autor: Jirka
73
Souhlasím na rozdíl odklikače na nesouhlasu a jako důkaz zasílám do fotokoutku snímek se 3 uschlými stromky na jediném záběru.
Reagovat
Datum: 29.5.2015 02:02
Titulek: Nejprve musí stát přestat vyrábět
Autor: Tuma
87
DEPRIVANTY a pak nebudou polámané stromky. Stát marně řeší následky. MUHEHÉÉ.
Reagovat
Datum: 29.5.2015 18:52
Titulek: Zábřehu došla trpělivost, na vandaly chystá past
Autor: X
83
Jen chystejte von vám to zloděj natře a tihle jim v tom ještě pomůžou :-) :-) :_)
Reagovat
Datum: 29.5.2015 18:53
Titulek: Re: Zábřehu došla trpělivost, na vandaly chystá past
Autor: X
97
Reagovat
Datum: 29.5.2015 18:53
Titulek: Re: Zábřehu došla trpělivost, na vandaly chystá past
Autor: X
127
Přídavek https://www.uoou.cz
Reagovat
Datum: 6.6.2015 15:42
Titulek: Zaměřte se na rodiče
Autor: Hejda
85
Ti vám vyrábějí děti-deprivanty. Rozvrácené a nefunkční
rodiny produkují děti, které se baví ničením všeho co zničit jde.
Bude to časem ještě horší. Exekutoři jsou malí mravenečci, kteří k rozvratu rodin v dobré vůli pomáhají.
Reagovat
Datum: 6.6.2015 17:06
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: aNONYM
89
Stromky lámali vandalové odjakživa, nedělejte zase všichni, že za komára to nebylo.
Reagovat
Datum: 6.6.2015 18:20
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: Gugukáká
70
Doba ODJAKŽIVOVÁ začíná PO SAMETU. Nefalšuj historickou paměť národa. Za totáče pionýři a
Svazáci stromky sázeli a měli ke stromkům nedestruktivní vztah. Zeptej se dědečka a babičky.
Reagovat
Datum: 6.6.2015 18:28
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: aNONYM
58
Za totáče jsem taky sázel stromky, a proto vím, že spoustu z nich pak někdo polámal. Kdo se snaží tvrdit, že za totáče se neničilo, nekradlo a nezabíjelo, dělá ze sebe akorát pitomce.
Reagovat
Datum: 6.6.2015 22:39
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: Smyl Flek z Nohavic
71
Jistěže. Akorát že za komára kdejací blbečci lámali stromky a tvrdili, že je to jejich forma boje proti totalitnímu režimu, zatímco dnes podobní blbečci ničí stromky jako boj proti dnešnímu konzumnímu exekutorskýmu režimu. Prostě doba se mění, ale blbečci zůstávají. Byli, jsou a budou. A nic na to nezmění špatná paměť ani zhoršující se zrak některých, kterým se pak zdá, že dřív byla tráva zelenější.
Reagovat
Datum: 7.6.2015 06:49
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: Jitka
71
Lepší pitomec který neoblbuje než pitomec posametový profi-oblbovač. Pamět národa je nezničitelná. Stoupající počet deprivantů na všech úrovních CR spolehlivě zničí. Probíhá autodestrukční proces společnosti. Ekonomika státu stoupá a současně stoupá chudoba a zadluženost občanů. Sobotka hledá štiky, které by nezadržitelný proces zvrátily. Nikdo se do ničeho nechce angažovat-jisté teplé místečko je důležitější.Vlezdopr.... k destrukci přispívají.
Reagovat
Datum: 7.6.2015 10:15
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: aNONYM
120
Co se týká občanské angažovanosti, o které tvrdíte, že neexistuje, nedávno proběhl průzkum provedený Masarykovou a Karlovou univerzitou. Z průzkumu vyplývá, že skoro 45% lidí se nějak angažuje, dalších cca 45% jsou spíš pasivní, i když občas se taky angažují. Zbývajících 10% jsou totálně pasivní. To bude vaše skupina. Jeden z autorů tuto skupinu definuje takto: „Těch deset procent zcela pasivních lidí má většinou základní vzdělání, průměrný příjem, jsou bez vyznání, mají málo koníčků, čtou Blesk, zajímá je černá kronika.“ Trefil se dokonale, že?
Reagovat
Datum: 8.6.2015 15:42
Titulek: Re: Zaměřte se na rodiče
Autor: Swák
74
Ten kdo není na REJi je jasný neangažovanec. My REJáci jsme mediální štiky. My do toho řežem padni komu padni. A proto se šumpersko společensky a ekonomicky vzmáhá. Ať žijí děti našich rodičů a fenomenální CO nástěnkový systém.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).