SPORT

Zábřeh změnil barvu

15. března 2010, 00:00, téma KARATE, rejdakce
Zábřeh - I tak by se dal nazvat úspěch zábřežských karatistů, kteří se teď o víkendu zúčastnili celorepublikového semináře Moderního sportovního karate v Zábřehu.
„Všichni účastníci z oddílu na něm získali vyšší technický stupeň a tím i jinou barvu pásu,“ osvětlil situaci Ladislav Daříček (5. kyu), který sám získal vyšší technický stupeň. „Vyvrcholením tohoto semináře byl turnaj. Hned v jeho první části, soutěži ve formách, jsme získali pro náš oddíl první cenná umístění,“ řekla zábřežská vedoucí, mistryně Alena Bajerová (I. Dan), která zvítězila nad ostatními mistry ve formě kontra Set.

První pozici ve formě Primě si z turnaje odnesl také Dominik Benk (10. kyu), když svým výkonem předčil téměř 50 dalších karatistů v dané kategorii. Druhé místo ve formě Tertii vybojoval Ladislav Daříček a pro oddíl získal cenné body do celorepublikového hodnocení. Těsně za bodovanými místy skončil Adam Stolarik (10. kyu), když ve formě Primě skončil na 5. místě.

„Podobně se nám dařilo i v druhé části turnaje, v bojích. Nejlépe se umístili Ladislav Daříček, který vybojoval 2. místo v kategorii MG, a Michal Průša (9. kyu), který nedal šanci svým soupeřům v kategorii MY a skončil taktéž na 2. místě,“ komentovala úspěch oddílu Alena Bajerová. Sama byla pro soupeřky ve své kategorii FA těžkým protivníkem a skončila nakonec na 4. místě.

„Celkově jsme v lize oddílů skončili na 5. místě v celé České republice,“ pro doplnění uvedl Ladislav Daříček. „Celý seminář vedl mistr Miroslav Zezulka (IV. Dan), hlavní zkušení komisař a koordinátor pro Českou republiku. Při výuce, která probíhala před turnajem, byli účastníci semináře rozdělení do skupin podle technické vyspělosti. Jednotlivé tréninkové bloky byly zaměřeny na uplnatňování výbušné síly v jednotlivých kombinacích a jejich variacích,“ doplnil Michal Průša.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.