SPORT

Zábřeh změnil barvu

15. března 2010, 00:00, téma KARATE, rejdakce
Zábřeh - I tak by se dal nazvat úspěch zábřežských karatistů, kteří se teď o víkendu zúčastnili celorepublikového semináře Moderního sportovního karate v Zábřehu.
„Všichni účastníci z oddílu na něm získali vyšší technický stupeň a tím i jinou barvu pásu,“ osvětlil situaci Ladislav Daříček (5. kyu), který sám získal vyšší technický stupeň. „Vyvrcholením tohoto semináře byl turnaj. Hned v jeho první části, soutěži ve formách, jsme získali pro náš oddíl první cenná umístění,“ řekla zábřežská vedoucí, mistryně Alena Bajerová (I. Dan), která zvítězila nad ostatními mistry ve formě kontra Set.

První pozici ve formě Primě si z turnaje odnesl také Dominik Benk (10. kyu), když svým výkonem předčil téměř 50 dalších karatistů v dané kategorii. Druhé místo ve formě Tertii vybojoval Ladislav Daříček a pro oddíl získal cenné body do celorepublikového hodnocení. Těsně za bodovanými místy skončil Adam Stolarik (10. kyu), když ve formě Primě skončil na 5. místě.

„Podobně se nám dařilo i v druhé části turnaje, v bojích. Nejlépe se umístili Ladislav Daříček, který vybojoval 2. místo v kategorii MG, a Michal Průša (9. kyu), který nedal šanci svým soupeřům v kategorii MY a skončil taktéž na 2. místě,“ komentovala úspěch oddílu Alena Bajerová. Sama byla pro soupeřky ve své kategorii FA těžkým protivníkem a skončila nakonec na 4. místě.

„Celkově jsme v lize oddílů skončili na 5. místě v celé České republice,“ pro doplnění uvedl Ladislav Daříček. „Celý seminář vedl mistr Miroslav Zezulka (IV. Dan), hlavní zkušení komisař a koordinátor pro Českou republiku. Při výuce, která probíhala před turnajem, byli účastníci semináře rozdělení do skupin podle technické vyspělosti. Jednotlivé tréninkové bloky byly zaměřeny na uplnatňování výbušné síly v jednotlivých kombinacích a jejich variacích,“ doplnil Michal Průša.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.