ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh vybuduje tak trochu jiný park

8. srpna 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ve fázi nového územního rozhodnutí je záměr města na konečnou podobu Knížecích sadů, které radnice buduje v lokalitě Oborník. Ke dvěma umělým kopcům, které zde vznikly navážkou zeminy při opravě kanalizace, by měl ještě letos přibýt ovál pro inlajnisty, obří skluzavka ve formě tobogánu, ale také například hnízdiště pro labutě nebo čápa. Město na to má v rozpočtu připraveno jeden a půl miliónu korun.

 „Chceme využít blízkosti rybníků a potoka, a do projektu více začlenit vodu,“ okomentoval starosta František John dodatečné požadavky, které ke změnám v projektu vedly. Vzniknout by tak díky tomu mohl vodní meandr, tůň pro obojživelníky nebo rybniční vodotrysk.
„Plně využít chceme také přírodní louku. Přeměnit by se mohla například v bylinkovou zahrádku, kterou doplní ovocná část se stromy a keři z dob mládí našich babiček, a naopak nově vyšlechtěné odrůdy, které na zahrádkách ještě nenajdeme,“ řekl John k výukové funkci parku.
Samotné založení parku pak nebude záležitostí městem najaté firmy, ale dobrovolníků z řad škol, školek a veřejnosti. Radnice je pozve ke společné výsadbě na podzim letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.