ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh vybuduje tak trochu jiný park

8. srpna 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ve fázi nového územního rozhodnutí je záměr města na konečnou podobu Knížecích sadů, které radnice buduje v lokalitě Oborník. Ke dvěma umělým kopcům, které zde vznikly navážkou zeminy při opravě kanalizace, by měl ještě letos přibýt ovál pro inlajnisty, obří skluzavka ve formě tobogánu, ale také například hnízdiště pro labutě nebo čápa. Město na to má v rozpočtu připraveno jeden a půl miliónu korun.

 „Chceme využít blízkosti rybníků a potoka, a do projektu více začlenit vodu,“ okomentoval starosta František John dodatečné požadavky, které ke změnám v projektu vedly. Vzniknout by tak díky tomu mohl vodní meandr, tůň pro obojživelníky nebo rybniční vodotrysk.
„Plně využít chceme také přírodní louku. Přeměnit by se mohla například v bylinkovou zahrádku, kterou doplní ovocná část se stromy a keři z dob mládí našich babiček, a naopak nově vyšlechtěné odrůdy, které na zahrádkách ještě nenajdeme,“ řekl John k výukové funkci parku.
Samotné založení parku pak nebude záležitostí městem najaté firmy, ale dobrovolníků z řad škol, školek a veřejnosti. Radnice je pozve ke společné výsadbě na podzim letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.