ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh vybuduje tak trochu jiný park

8. srpna 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ve fázi nového územního rozhodnutí je záměr města na konečnou podobu Knížecích sadů, které radnice buduje v lokalitě Oborník. Ke dvěma umělým kopcům, které zde vznikly navážkou zeminy při opravě kanalizace, by měl ještě letos přibýt ovál pro inlajnisty, obří skluzavka ve formě tobogánu, ale také například hnízdiště pro labutě nebo čápa. Město na to má v rozpočtu připraveno jeden a půl miliónu korun.

 „Chceme využít blízkosti rybníků a potoka, a do projektu více začlenit vodu,“ okomentoval starosta František John dodatečné požadavky, které ke změnám v projektu vedly. Vzniknout by tak díky tomu mohl vodní meandr, tůň pro obojživelníky nebo rybniční vodotrysk.
„Plně využít chceme také přírodní louku. Přeměnit by se mohla například v bylinkovou zahrádku, kterou doplní ovocná část se stromy a keři z dob mládí našich babiček, a naopak nově vyšlechtěné odrůdy, které na zahrádkách ještě nenajdeme,“ řekl John k výukové funkci parku.
Samotné založení parku pak nebude záležitostí městem najaté firmy, ale dobrovolníků z řad škol, školek a veřejnosti. Radnice je pozve ke společné výsadbě na podzim letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).