ZPRÁVY

Zábřeh trpí pod nájezdy vandalů

22. dubna 2014, 16:34, téma ZÁBŘEH, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Trestní oznámení na neznámého pachatele podala zábřežská radnice. K tvrdému postupu ji vyprovokovaly nájezdy vandalů, kteří systematicky ničí městskou zeleň. Naposledy zlikvidovali několik nově vysazených lip v Šestikrejcarové aleji. Podobné problémy jako Zábřeh mají i další města v regionu.

 „Výsadba byla ukončena teprve na začátku dubna, kdy byly dodělány podpěry lip, které se vysázely za pokácené staré lípy. Městská policie zintenzivnila namátkové kontroly v ohrožených lokalitách, aby další devastaci zeleně zabránila,“ uvedla vedoucí oddělení životního prostředí zábřežské radnice Květoslava Hýblová. Jak zároveň dodala, město stojí obnova poničených stromů nemalé peníze, které mohly být použit k výsadbě zeleně v dalších částech města. Jen při posledním vandalském útoku dosáhla škoda téměř třinácti tisíc korun. „Případ vyšetřujeme jako trestný čin poškození cizí věci,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody a náhrada škody.

Pomůžou fotopasti a všímavost občanů

Kvůli množícímu se vandalismu zvažuje zábřežská radnice instalovat na nejohroženější místa takzvané fotopasti. Ty by mohly pachatele při ničení stromů vyfotit a usvědčit. Levnější, a možná stejně efektivní řešení, je i větší spolupráce s občany města. „Pokud si někdo něčeho podezřelého v poškozené lipové aleji všiml, může svoje svědectví předat na služebně státní nebo městské policie, případně kontaktovat přímo mě na čísle 583 468 254,“ dodává Hýblová. Problémy s ničením zeleně mají i v Mohelnici a Šumperku, kde navíc lidé nově vysázené dřeviny kradou a způsobují tím vysoké škody. Někde už dokonce začali zasazené stromy stříkat barevnými spreji, aby zloděje od krádeží odradili.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.4.2014 10:34
Titulek: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: Evula
247
145
Kde to žijete?Dnes se před tou sebrankou mladých výrostků neuhlídá nic.Fotopasti pokradou a občané budou lhostejní,vědí že se jim nic nestane,nejsou plnoletí a lidé mají strach něco nahlásit.A navíc ty,co se mají starat o veřejný pořádek ve městě ještě posílají do Postřelmova.Tak je zde není vidět a bude to ještě horší.Výchova je 25 roků v prd.li,rodiny se o výrostky nestarají,nemají žádné povinnosti a nudou nevědí co dělat.A bude hůř.
Reagovat
Datum: 26.4.2014 19:07
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: aNONYM
193
208
Je to tak, lidé vychovaní komunismem si nedokázali po očistné revoluci poradit s výchovou svých dětí a toto je výsledek. Dnešní rodiče a prarodiče jsou další dokonalou ukázkou zhoubného vlivu bolševismu.
Reagovat
Datum: 27.4.2014 11:20
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: Miloš
226
218
Co Ti na to říci?Jen snad to že jsi blb a nevidiš si na špičku nosu.
Reagovat
Datum: 27.4.2014 11:37
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: aNONYM
233
193
A kdo vychovává dnešní dorost, rudý hlupče? Po revoluci sem přišli nějací noví lidi? Se prober, komáre. A hlavně si nezapomeň sám sobě dávat souhlasy, trapasáku.
Reagovat
Datum: 28.4.2014 07:33
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: Miloš
206
240
S volem nemá cenu polemizovat.
Reagovat
Datum: 28.4.2014 07:48
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: aNONYM
233
191
Vím, ale u tebe jsem udělal výjimku.
Reagovat
Datum: 29.4.2014 06:53
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: Zdenka
244
171
Jesli autor předešlého článku je rudý hlupec.nemá se za co stydět,spíš je to pochvala.Zato Ty jsi naprostý TUPEC.
Reagovat
Datum: 29.4.2014 13:54
Titulek: Re: Fotopasti a všímavost občanů?
Autor: aNONYM
204
181
Myslím, že váš písemný projev nenechá nikoho na pochybách, kdo je tady tupec. Pokud jste ale žákyní páté nebo nižší třídy ZŠ, pak předchozí beru zpět.
Reagovat
Datum: 25.4.2014 10:46
Titulek: Plný souhlas s předcházejícím příspěvkem,
Autor: Karel
251
152
a navíc ať město brečí,pokácejí zdravé stromy,silné a velké kterým nikdo nic nemůže udělat a vysadí za šílené peníze takové chcípáčky a navíc do stínu těch velkých.Místo řádné údržby stávající zeleně se volí raději její likvidace,je vidět že na patřičných místech sedí" opravdoví odborníci"vystudovaní již době kdy šlo školství,tak jako vše,do hajzlu.Ono se jim to vymstí,při práci je třeba přemýšlet a mít k tomu co dělám patřičný vztah a vědomosti.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.