SPORT

Zábřeh triumfoval na Sigmě!

2. května 2008, 00:26, simi
Zábřeh triumfoval na Sigmě! Zábřeh - Nepříjemný soupeř čekal na zábřežské fotbalisty v 30. kole moravskoslezské ligy ve fotbale. Rezerva Sigmy prošpikovaná hráči s mnohaletými zkušenostmi z nejvyšší soutěže si určitě brousila zuby na vítězství.
Utkání však začal zostra a trochu překvapivě Zábřeh a už v první minutě trefil Svozil nenápadnou střelou břevno branky zkušeného Lovásika. Olomouc se probrala a následně zatlačila Sulko ke svému vápnu, ale pokusy Rýdela a dalších skončily zblokovány a výsledkem celého snažení byl jen nepovedený rohový kop. Více ze hry měla Sigma, ale jejich snaha se obešla bez gólů. Zahrozil tedy Zábřeh a ve 22. minutě se Kašpar prosmýkl mezi dvěma obránci a jeho střela skončila těsně nad. Po této šanci však vzala Olomouc utkání do svých rukou a zasypala Janků v brance Zábřeha sprškou střel, z nichž některé byly vyhlavičkovány z brankové čáry nebo šly těsně vedle. Zábřežští fotbalisté ale dokázali udržet vyrovnaný stav až do konce poločasu, čímž získali naději, že Sigma přes přestávku vypadne z tempa. 

Do druhého poločasu skutečně vstoupily oba týmy trochu pomaleji než v prvním dějství a byl to pro změnu Zábřeh, jenž měl více ze hry, avšak šancí bylo jako šafránu. Ve chvíli, kdy se Sigma znovu dostávala do tlaku se zničeho nic poprvé trefil Zábřeh. Konkrétně Lukáš Pobucký po vyšachování obrany střílel do prázdné branky a zařídil tak Sulku vedení 0:1. Obě jedenáctky notně přitvrdily a k vidění tak bylo stále více ostrých zákroků, jenž některé byly oceněny žlutou kartou. V 76. minutě se uvolnil Michalčák a mohl vyrovnat, nicméně Janků ideálně vyběhl a podržel Zábřeh. Svěřenci trenéra Jáněho odpověděli stejnou mincí, kdy Svozil neprostřelil olomouckého Lovásika. Do konce zápasu se sice hrálo téměř výhradně na půli Zábřehu, ale veškerá snaha domácích o vyrovnání byla marná, a když se v samém závěru netrefil hlavou Bueno, mohli se zábřežští fotbalisté radovat z trochu překvapivé výhry 0:1.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.