ZPRÁVY

Zábřeh prohrál, musí zaplatit 1,5 miliónu korun

24. listopadu 2014, 19:52, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Spor města Zábřeh s Ivanem Vavříkem vstoupil do dalšího dějství. Krajský soud potvrdil, že radnice musí Vavříkovi zaplatit zhruba jeden a půl miliónu korun. Jde o náhradu škody, kterou město způsobilo na Vavříkově restituované nemovitosti. Polovina z výše zmiňované částky připadá na vrub soudním poplatkům a právníkům.

 „Město se soudí za peníze občanů, podle výsledků voleb to lidem nevadí. Několikrát odmítlo moje návrhy na mimosoudní dohodu. Podle mě jde o aroganci moci,“ řekl Týdnu Ivan Vavřík. Podle okresního i krajského soudu město pochybilo, když se o restituovaný dům špatně staralo, navíc do něj protiprávně nastěhovalo další nájemníky a snažilo se dům předat s neplatnými nájemními smlouvami. Sama radnice se na celý spor dívá jinak. „Osobně bych měl už celou při nejraději za sebou. O mimosoudní dohodu jsme se snažili, ale nedohodli jsme se na ceně,“ tvrdí starosta Zábřeha František John.

Spor nekončí

Zábřežská radnice se proti nejnovějšímu rozhodnutí krajského soudu znovu dovolá. „Už jednou nám nejvyšší soud vyhověl, proto by bylo nezodpovědné, kdybychom se k němu znovu neodvolali,“ vysvětluje postoj radnice John. Vavřík ovšem tvrdí, že jde pouze o obstrukci. „Nejvyšší soud nikdy neřekl, že moje nároky jsou neoprávněné. Město jenom vyhodí další peníze daňových poplatníků oknem. O mimosoudní dohodu se radnice nikdy nepokusila, a pokud tvrdí, že ano, nemluví pravdu,“ dodává Vavřík. Obě protistrany jsou ve sporu už zhruba dvacet let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.11.2014 11:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Andersson
51
A pak se divíme, že díky těmto mocipánům se máme, tak jak se máme. Je starosotou a ymslí si, že jsou u moci. Pak se divíme, že se dočtete o tom, že češi méně pracují, proto máme malou mzdu. To si nemyslí. Porovnám-li mého zaměstnavatele s těma zahraničníma, kde se to uzavřelo, tak mám více práce jak oni- přitom jejich mzdy byly tehdá pro mě nepředstavitelné. Nemohu srovnávat sebe. Tak třeba. Myslíte si, že pokladní v supermarketu obsloží v Německu více lidí, nebo markuje na dvo pokladnách, že má cca 4 vyšší plat? Nebo řidič kamionu řídí současně cc4 kamiony, že má Německý čidič právě proto větší mzdu? A mlíko přitom koupíte v Německu za stejnou cenu, možná i levněji.
V tom ot nebude, bude to tím, že v této republice je mnoho zbytečných úředníků a k tomu i takových, jako v tomto článku, kteří je škodí a nemyslí. Takové by měli posílat v řípadě prohraných soudních sporů na psychotesty.
Mohl bych psát, ale nevěřím, že se tady něco změní. Když vidím tupé stádo, co zaslepeně profandují USA, moderní demokracii, která nemá s tou skutečnou nic společného, je mě ouvej. Proč se necháváme odposlouchávat, když se ani nebráníme. Proč jim rovnou neposíláme výpisy hovorů, schůzí atd...
Toto nás všechny zatěžuje.
A pár dělníků to nezachrání.
Když se ještě navíc někteří čechoindové nesnaží a jen plení naše vydělané peníze!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.