ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh přijde o další přechody pro chodce

23. srpna 2016, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh přijde o další přechody pro chodce Zábřeh - Chodci v Zábřeze se musí smířit s tím, že ve městě výrazně ubude přechodů. Podle policie totiž nesplňují nové normy a jsou nebezpečné. Radnice s tím nesouhlasí a zebry chce zachovat. Požadavkům policie se však vedení města bude muset podřídit.

 Ze Žižkovy ulice už tak zmizely přechody u knihkupectví Patka a k marketu Hruška. Stejně to má dopadnout v ulicích Sušilova a Sokolská. Policie navíc chce odstranit i zebru v centru náměstí Osvobození, která patří mezi vůbec nejstarší přechody pro chodce v Zábřeze. „Považuji za velmi nebezpečné a nešťastné, že policie chce přechody zrušit bez náhrady či souhlasí pouze s místy pro přecházení,“ uvedl starosta Zábřeha František John. Zatímco na přechodu pro chodce, který je označen dopravní značkou, musí dát řidiči pěším přednost, v případě místa pro přecházení už toto pravidlo neplatí.

Statisíce korun navíc

Nové dopravní normy umožňují zachovat jen takové přechody, kde je na obě strany dostatečný rozhled, v noci jsou osvětlené a pokud vedou přes příliš širokou silnici, musí zebru rozdělovat přechodový ostrůvek. Některá menší města a obce už proto zrušené přechody kvůli vysoké finanční náročnosti nechtějí obnovit. Před nedávnem vybudovaný přechod v Hoštejně vyšel tamní obecní úřad na statisíce korun. S náročným financováním obci pomohla dotace z Nadace ČEZ.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.8.2016 16:09
Titulek: pffff
Autor: Nanosekunda ®
78
No, když jelita překopávaj obrubníky, dělaj nebezpečný ostrůfky uprostřed, frézujou pul cesty a pak to tam plpou zpátky, tak pak to stojí statisíce...
Dá se to řešit pouhým vodorovným dopravním značením za cca 20tis, k tomu dvě lampy (s tím spešl světlem) vyjdou tak na 2x 25tis, a když se zadaří šmiknout je někomu na barák, tak ještě levněji...
Myslet radnice, myslet
Reagovat
Datum: 25.8.2016 08:41
Titulek: Re: pffff
Autor: Anonym
65
Paní Nána je jistě odbornice... nebezpečné ostrůvky vyžaduje legislativa ty seKundo :)
Reagovat
Datum: 25.8.2016 15:25
Titulek: Re: pffff
Autor: NaNoseKunda ®
66
ty, ještě si tu normu přečti...
místo čumění se jen na obrázky!!!
Reagovat
Datum: 24.8.2016 10:18
Titulek: Nechtěl
Autor: Občan
89
byste toho po radhausu nějak moc? Viz nájezd u KB na náměstí...kostky na té samé ulici (co nas to hygiena? Nebude se tam dát žít, natož si otevřít okna - hluk od projíždějících aut) Hlavně, že bude historické jádro na horním náměstí. Už teď je to mrtvá zóna totálně bez života a jen jedno veliké parkoviště pro úředníky, navíc tak hrbaté, že je to na rozmlácení hlavy v autě při průjezdu.
Reagovat
Datum: 25.8.2016 11:21
Titulek: Logika policejního myšlení
Autor: José Chróstal
79
Fáze 1: Odstraníme skoro všechny přechody - nevyhovují nějakému papíru.
Fáze 2: Zvedne se nehodovost a rapidně naroste počet chodců sražených auty.
Fáze 3: Udělíme vyjímku, přechody vrátíme a vyplatíme si odměny jak jsme snížili nehodovost.
Reagovat
Datum: 31.8.2016 15:32
Titulek: Re: Logika policejního myšlení
Autor: Moris
60
Snizi se nehodovost na prechodech. No a pak EU udela dalsi projekt na snizeni nehod mimo prechody, takze ty prechody zase zavedeme. A stale dokola a stale se na tom bude nekdo zivit.
Reagovat
Datum: 25.8.2016 12:30
Titulek: Přijdou po čase noví bojovníci
Autor: Krákora
71
a Zábřeh zase překopou. Co by spřátelené firmy dělaly kdyby neměly zakázky od města?
Reagovat
Datum: 26.8.2016 11:49
Titulek: Obytná zóna, ostrůvky, kostky a jednosměrka
Autor: Medvěd
69
Tak bych to vyřešil. a bude pokoj. Přes město bude jezdit jen ten kdo musí a hotovo
Reagovat
Datum: 29.8.2016 17:38
Titulek: John bude rozdávat vrtulníky Re: Obytná zóna, ostrůvky,
Autor: Nemo Pštrosmajer
65
Tak. Silnici II. třídy zrušit, aby naivní občani Kocourkova mohli lítat vrtulníkama. Papaláš John se přec může už teď vznášet jako holubička !


Reagovat
Datum: 31.8.2016 20:52
Titulek: Re: Obytná zóna, ostrůvky, kostky a jednosměrka
Autor: NaNoseKunda ®
65
že ty budeš starosta Kuba...
no jestli ne, tak se odstěhuj do Mohelnice voe, tam si můžeš dávat ul. Okružní porád dokola až do zblbnutí (jak vocas)
Reagovat
Datum: 28.8.2016 02:26
Titulek: Z lékařskéhé domu Zábřeh přímo pod auto.
Autor: Míla L.
62
Špičková situace-přechod tam nelze udělat. Šmatlaví senioři a ostatní pacienti mají krásnou příležitost přijít o život. Nic blbějšího jsem neviděl. Omezování přechodů má dopomoci prodeji automobilů. Chodit pěšky je úchylka.
Reagovat
Datum: 29.8.2016 15:45
Titulek: Další Johnova fušeřina
Autor: Gauner Graubner
73
Úlisný John alibisticky nemluví pravdu. Ukázkově zkurvený nájezd Žižkovy ulice před Komerční Bankou je jeho dílo. Bohorovný John navíc věděl, že je to černá stavba bez stavebního povolení, přesto honem honem urychleně tento zmetek zfušoval. Hlavně, aby mohl nečistý černoprdelník Graubner dojet se svojí svatouškovskou mercedesovou limuzínou před kostel!
Reagovat
Datum: 31.8.2016 15:29
Titulek: Re: Další Johnova fušeřina
Autor: Moris
61
Tak tak. Napr. v Rakousku tyto prechody normam odpovidaji. To jsme jina EU? Lepsi takovy prechody nez vrhajici se chodce kdekoliv. A kdyz se tam jeste pridaji ostruvky tak je hotovo.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).