ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce

1. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce Zábřeh - Nový dům pro seniory plánuje vybudovat zábřežská radnice. Na okraji města má nahradit krumpašskou školu, která svému účelu sloužila přes sto let. Projekt počítá s patnácti bytovými jednotkami a zázemím pro sport či zahrádkaření.

 „Město má v dlouhodobém plánu stavbu celkem tří seniorských domů. Všechny mají vyrůst na zelené louce,“ uvedl v souvislosti s cenově dostupným bydlením pro důchodce starosta města František John. Záměr demolice opuštěné školy a stavba nového domu je ve stádiu studie, kterou si radnice nechala zpracovat od tří oslovených architektů. Návrh, který radní vybrali, podle starosty zapadá mezi současnou zástavbu a zároveň respektuje lidové prvky dřívější obce Krumpach.

Komfortní bydlení


„Nová stavba je navržena jako bezbariérová a počítáme také s tím, že v objektu bude poskytována pečovatelská služba,“ vypočítává starosta výhody, které dům s byty menší výměry seniorům nabídne. Bydlení v něm bude také energeticky méně náročné a ekologické.
Komunitní bydlení pro seniory je trendem dneška. V Zábřeze počítají s tím, že investice do jednoho takového zařízení vyjde na desítky miliónů korun. S financováním mají městu pomoci dotace. Dalším dvěma podobným zařízením našla radnice místo v poli za bývalou porodnicí a ve volném prostoru nedaleko sídliště Krumpach.


Foto: red

Takto má podle představ architekta vypadat nový domov pro seniory v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2017 22:49
Titulek:
Autor: jan
18
Důchodci se budou možná mít fajn!Ale kdo je bude okrádat!Bude To stát a nebo profesionální kapsář!To je jedno velké TABU!
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).