ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce

1. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce Zábřeh - Nový dům pro seniory plánuje vybudovat zábřežská radnice. Na okraji města má nahradit krumpašskou školu, která svému účelu sloužila přes sto let. Projekt počítá s patnácti bytovými jednotkami a zázemím pro sport či zahrádkaření.

 „Město má v dlouhodobém plánu stavbu celkem tří seniorských domů. Všechny mají vyrůst na zelené louce,“ uvedl v souvislosti s cenově dostupným bydlením pro důchodce starosta města František John. Záměr demolice opuštěné školy a stavba nového domu je ve stádiu studie, kterou si radnice nechala zpracovat od tří oslovených architektů. Návrh, který radní vybrali, podle starosty zapadá mezi současnou zástavbu a zároveň respektuje lidové prvky dřívější obce Krumpach.

Komfortní bydlení


„Nová stavba je navržena jako bezbariérová a počítáme také s tím, že v objektu bude poskytována pečovatelská služba,“ vypočítává starosta výhody, které dům s byty menší výměry seniorům nabídne. Bydlení v něm bude také energeticky méně náročné a ekologické.
Komunitní bydlení pro seniory je trendem dneška. V Zábřeze počítají s tím, že investice do jednoho takového zařízení vyjde na desítky miliónů korun. S financováním mají městu pomoci dotace. Dalším dvěma podobným zařízením našla radnice místo v poli za bývalou porodnicí a ve volném prostoru nedaleko sídliště Krumpach.


Foto: red

Takto má podle představ architekta vypadat nový domov pro seniory v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2017 22:49
Titulek:
Autor: jan
215
Důchodci se budou možná mít fajn!Ale kdo je bude okrádat!Bude To stát a nebo profesionální kapsář!To je jedno velké TABU!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.