ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce

1. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce Zábřeh - Nový dům pro seniory plánuje vybudovat zábřežská radnice. Na okraji města má nahradit krumpašskou školu, která svému účelu sloužila přes sto let. Projekt počítá s patnácti bytovými jednotkami a zázemím pro sport či zahrádkaření.

 „Město má v dlouhodobém plánu stavbu celkem tří seniorských domů. Všechny mají vyrůst na zelené louce,“ uvedl v souvislosti s cenově dostupným bydlením pro důchodce starosta města František John. Záměr demolice opuštěné školy a stavba nového domu je ve stádiu studie, kterou si radnice nechala zpracovat od tří oslovených architektů. Návrh, který radní vybrali, podle starosty zapadá mezi současnou zástavbu a zároveň respektuje lidové prvky dřívější obce Krumpach.

Komfortní bydlení


„Nová stavba je navržena jako bezbariérová a počítáme také s tím, že v objektu bude poskytována pečovatelská služba,“ vypočítává starosta výhody, které dům s byty menší výměry seniorům nabídne. Bydlení v něm bude také energeticky méně náročné a ekologické.
Komunitní bydlení pro seniory je trendem dneška. V Zábřeze počítají s tím, že investice do jednoho takového zařízení vyjde na desítky miliónů korun. S financováním mají městu pomoci dotace. Dalším dvěma podobným zařízením našla radnice místo v poli za bývalou porodnicí a ve volném prostoru nedaleko sídliště Krumpach.


Foto: red

Takto má podle představ architekta vypadat nový domov pro seniory v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.8.2017 22:49
Titulek:
Autor: jan
100
Důchodci se budou možná mít fajn!Ale kdo je bude okrádat!Bude To stát a nebo profesionální kapsář!To je jedno velké TABU!
Reagovat