KULTURA

Zábřeh opět ožije jarmarkem

13. září 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Nejen tradičně bohatá nabídka občerstvení a kapel nejrůznějších hudebních žánrů čeká návštěvníky letošního Zábřežského kulturního jarmarku, který ovládne v sobotu 18. září prostory Masarykova náměstí.
Program slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Spoustu zábavy si užijí hlavně děti, pro které jsou připraveny nejen trampolíny, skluzavky, skákací hrady, ale i řada dalších aktivit pod taktovkou domu dětí a mládeže Krasohled. Kulturní program začne již v devět hodin ráno a na pódiu se v následujících patnácti hodinách vystřídá řada hudebních těles. Návštěvníci uslyší populární melodie určené zejména pro dříve narozené, country a trampskou muziku, početný dechový orchestr, řízný rock, ale také melodický heavy-metal. Zatímco dopolední programový blok oživí vystoupení oblíbené dvojice Vašek a Petr a dechového orchestru zábřežské základní umělecké školy, začátek odpoledního programu bude patřit „kotlíkářům“ a country skupině Pracka.

Kytarový rock ozvláštněný lesním rohem a dalšími hudebními experimenty přiveze do Zábřeha šumperské uskupení Sioux. Poté se zábřežskému publiku představí známý regionální hudebník Simeon Hýbl (lídr hudebního projektu Alfa Gospel Praises), který připravil společně se svým bratrem Ezdrášem nový projekt BBrothers. Ten měl premiéru letos v květnu v obchodním centru Olomouc City, kde také došlo na křest CD s názvem 100 let prázdnin. Za kmotry tohoto zajímavého hudebního počinu byli mimo jiné Ľubo Horňák ze skupiny Elán a zpěvák skupiny No Name Igor Timko. Večerní program jarmarku obstarají rockoví matadoři Confession a především revivalová kapela Wishmasters hrající hudbu finských Nightwish.

Kromě muziky jsou pro návštěvníky jarmarku připraveny prodejní stánky, ukázky tradičních řemesel, bohaté občerstvení včetně tradičního burčáku, soutěže o ceny, ohňová show, vystoupení úspěšných zábřežských mažoretek, ukázky orientálního tance a další doprovodný program. Vedle toho mohou návštěvníci během dne navštívit hned tři výstavy – v zábřežském muzeu, Galerii Tunklův dvorec a ve farním muzeu ve věži kostela sv. Bartoloměje. Zde místní zvoníci nabídnou i večerní prohlídky, a to od 20 do 22 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).