SPORT

Zábřeh nestojí o tuctové fotbalisty, v Šumperku trénuje Martin Šalamoun

11. února 2015, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Zábřeh nestojí o tuctové fotbalisty, v Šumperku trénuje Martin Šalamoun Zábřeh, Šumperk - V Zábřeze nestojí o tuctové hráče. Alespoň to tvrdí nový sportovní ředitel Ladislav Gallo. Výsledkově nejúspěšnější fotbalový klub v okrese po ztrátě několika opor prahne po příchodu adekvátních náhrad.

 „Nebudeme chtít někoho, kdo by naše mužstvo jen doplnil. Sháníme opravdové posily a rozdílové borce. Úroveň našeho širšího kádru není vůbec špatná, teď je potřeba přivést potřebnou kvalitu,“ tvrdil Gallo. „Věřím, že se nám to podaří. S kluby, se kterými jednáme, máme dobré vztahy,“ dodal optimisticky.
Z jeho úst zazněla první jména. Zábřeh stojí o Perutku a Šturmu, kmenové fotbalisty Slovácka, kteří naposledy hostovali v Kroměříži. Současný management loví i za hranicemi. Ve slovenském Prešově si vyhlédl záložníka Kraloviče a vysokého útočníka Kamenčíka. „Na dobré cestě je i příchod tří hráčů z Třince. Konkrétně se jedná o Sporysze, Švábika a Vovese,“ doplnil Ladislav Gallo.
Na dlouhém seznamu zimních odchodů se mohl objevit i Petr Rajnoha. Spolehlivý obránce uvízl v hledáčku ambiciózní Kroměříže. „Stále se rozmýšlí. Naděje, že by nakonec zůstal u nás, je docela velká. Projevuje se u něj „vlastenecké cítění“. Potěšilo mě, že jako hráč pocházející z blízkého okolí zohledňuje vztah k regionu,“ pokyvoval uznale hlavou člen klubového vedení.
Jestli bude jeho součástí i nedávno zvolený předseda Bohuslav Charvát, to se teprve uvidí. Po ostré hádce s Jaroslavem Applem na svoji funkci rezignoval. „Snažíme se ho dostat zpátky. Se spoustou věcí nám znovu pomáhá, zároveň ale pořád čeká, jak se všechno vyvine. Chce mít jistotu, že všichni do jednoho budou pracovat a také se maximálně snažit ve prospěch našeho oddílu,“ odtajnil Gallo a pokračoval: „Pokud jde o Jaroslava Appla, v pozici šéftrenéra mládeže skončil. Nahradí ho v ní Jan Hampl.“
Do přípravy nedalekého Šumperka se zapojil Martin Šalamoun. Po podzimu druhý tým krajského přeboru by mohl posílit po několika měsících fotbalového strádání. Ze hry jej vyřadilo dlouhodobé zranění.
„Na jeho zdravotním stavu bude všechno záležet. Pokud bude fit, určitě by nám pomohl,“ uvedl na adresu zkušeného špílmachra týmový kouč Zdeněk Strouhal.
V sobotním utkání ve Svitavách mu scházelo absentující trio Jurásek, Reichl, Lukas. Do sestavy se naopak vrátil vyléčený útočník Křepelka a také Tomáš Hruda, jenž řešil osobní problémy. „Byl to zápas, který po taktické stránce neměl takové parametry, jaké bych si představoval. V naší hře jsem viděl spoustu nedostatků,“ zhodnotil víkendovou přestřelku šumperský kormidelník.


Foto: Petr Fišer

Martin Šalamoun ještě v dresu zábřežského Sulka. V sobotu si odbyl premiéru v novém působišti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2015 19:30
Titulek: Zábřeh
Autor: Libor
113
Hráš zohledňuje vzhtah k regionu a tak my ho šoupnem na lavku a budou tu hrát Slováci. To jsme to dopracovali.
Reagovat
Datum: 15.2.2015 12:59
Titulek: Re: Zábřeh
Autor: Vztah k regionu
132
Na lavku? Tento hráč byl pravidelnou oporou každý rok.
Reagovat
Datum: 14.2.2015 19:30
Titulek: Zábřeh
Autor: Libor
132
Hráč zohledňuje vzhtah k regionu a tak my ho šoupnem na lavku a budou tu hrát Slováci. To jsme to dopracovali.
Reagovat