ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh navýšil peníze na investice. Přibyly desítky miliónů korun

12. března 2019, 12:00, bav
Zábřeh –O šestačtyřicet miliónů korun letos zábřežská radnice navýší objem investic ve městě. Celková částka, kterou tak Zábřeh za rozvoj utratí, dosáhne 166 miliónů korun. Navýšení finančních prostředků schválili na svém posledním zasedání zábřežští zastupitelé.

„Peníze navíc se týkají projektů, které byly kryty rozpočtem minulého roku, ale nestihly se realizovat,“ uvedl starosta Zábřeha František John.

Navýšením rozpočtu mohly být posíleny výdaje na řadu plánovaných akcí. Například na rekonstrukci komunikací a chodníků má nyní město k dispozici o 5 miliónů více. Na plánovanou opravu střechy základní školy Boženy Němcové poslali zastupitelé dalších 1,3 miliónu korun. „Při zateplení půdy přišli řemeslníci na to, že střechou zatéká. Proto jsme narychlo přidali další peníze, abychom problém s poškozenou střešní krytinou nemuseli odkládat,“ vysvětlil starosta John.

Více finančních prostředků se dočká i jedna z nejnáročnějších investičních akcí, kterou je oprava zábřežského kulturáku. Radní tento projekt podpořili dalšími patnácti milióny korun. Do rekonstrukce budovy tak město v konečném součtu pošle více než čtyřicet miliónů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.3.2019 12:27
Titulek: Kulturák
Autor: Občan
A až se ten kulturák za 40 mega zrekonstruuje, bude zase tak hnusně obloženej reklamou?
Reagovat
Datum: 12.3.2019 22:35
Titulek: Kocourkov s kačerem
Autor: Trachta
Takže střechou na II. ZŠ Boženy Němcové zatéká, aha. A čí firma profituje na těch solárních panelech, co tam jsou namontovány?

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.