ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh navýšil peníze na investice. Přibyly desítky miliónů korun

12. března 2019, 12:00, bav
Zábřeh –O šestačtyřicet miliónů korun letos zábřežská radnice navýší objem investic ve městě. Celková částka, kterou tak Zábřeh za rozvoj utratí, dosáhne 166 miliónů korun. Navýšení finančních prostředků schválili na svém posledním zasedání zábřežští zastupitelé.

„Peníze navíc se týkají projektů, které byly kryty rozpočtem minulého roku, ale nestihly se realizovat,“ uvedl starosta Zábřeha František John.

Navýšením rozpočtu mohly být posíleny výdaje na řadu plánovaných akcí. Například na rekonstrukci komunikací a chodníků má nyní město k dispozici o 5 miliónů více. Na plánovanou opravu střechy základní školy Boženy Němcové poslali zastupitelé dalších 1,3 miliónu korun. „Při zateplení půdy přišli řemeslníci na to, že střechou zatéká. Proto jsme narychlo přidali další peníze, abychom problém s poškozenou střešní krytinou nemuseli odkládat,“ vysvětlil starosta John.

Více finančních prostředků se dočká i jedna z nejnáročnějších investičních akcí, kterou je oprava zábřežského kulturáku. Radní tento projekt podpořili dalšími patnácti milióny korun. Do rekonstrukce budovy tak město v konečném součtu pošle více než čtyřicet miliónů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.3.2019 12:27
Titulek: Kulturák
Autor: Občan
10
A až se ten kulturák za 40 mega zrekonstruuje, bude zase tak hnusně obloženej reklamou?
Reagovat
Datum: 12.3.2019 22:35
Titulek: Kocourkov s kačerem
Autor: Trachta
11
Takže střechou na II. ZŠ Boženy Němcové zatéká, aha. A čí firma profituje na těch solárních panelech, co tam jsou namontovány?

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.