ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh navýšil peníze na investice. Přibyly desítky miliónů korun

12. března 2019, 12:00, bav
Zábřeh –O šestačtyřicet miliónů korun letos zábřežská radnice navýší objem investic ve městě. Celková částka, kterou tak Zábřeh za rozvoj utratí, dosáhne 166 miliónů korun. Navýšení finančních prostředků schválili na svém posledním zasedání zábřežští zastupitelé.

„Peníze navíc se týkají projektů, které byly kryty rozpočtem minulého roku, ale nestihly se realizovat,“ uvedl starosta Zábřeha František John.

Navýšením rozpočtu mohly být posíleny výdaje na řadu plánovaných akcí. Například na rekonstrukci komunikací a chodníků má nyní město k dispozici o 5 miliónů více. Na plánovanou opravu střechy základní školy Boženy Němcové poslali zastupitelé dalších 1,3 miliónu korun. „Při zateplení půdy přišli řemeslníci na to, že střechou zatéká. Proto jsme narychlo přidali další peníze, abychom problém s poškozenou střešní krytinou nemuseli odkládat,“ vysvětlil starosta John.

Více finančních prostředků se dočká i jedna z nejnáročnějších investičních akcí, kterou je oprava zábřežského kulturáku. Radní tento projekt podpořili dalšími patnácti milióny korun. Do rekonstrukce budovy tak město v konečném součtu pošle více než čtyřicet miliónů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.3.2019 12:27
Titulek: Kulturák
Autor: Občan
A až se ten kulturák za 40 mega zrekonstruuje, bude zase tak hnusně obloženej reklamou?
Reagovat
Datum: 12.3.2019 22:35
Titulek: Kocourkov s kačerem
Autor: Trachta
Takže střechou na II. ZŠ Boženy Němcové zatéká, aha. A čí firma profituje na těch solárních panelech, co tam jsou namontovány?

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.