ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh má připraveny statisíce pro dotace do kultury a sportu

17. ledna 2017, 16:00, bav
Zábřeh - Více než tři čtvrtě miliónu korun se v tomto roce chystá rozdělit Zábřeh na granty a dotace do sportu, kultury, volnočasových aktivit nebo sociální sféry. Organizace působící v těchto oblastech o ně mohou začít žádat 20. ledna.

 „Všechny tyto prostředky pomáhají rozvíjet aktivity lidí, kteří dělají něco pro druhé,“ zdůvodňoval před zastupiteli starosta František John rozdělování městských peněz. „Díky dobrovolníkům a jejich volnému času se může ve městě konat řada zajímavých akcí a život v Zábřehu být pestrý," zdůvodnil, proč je dobré pokračovat v grantové tradici, jejíž novodobá historie se píše od roku 2011.
Pro letošní rok se zábřežská radnice rozhodla zaměřit na podporu subjektů, vyvíjejících činnost v celkem třech oblastech veřejného života. Na sport dokonce několik desítek tisíc korun přidá. „Organizátory městských sportovních akcí jsme několik posledních let podporovali částkou 210 tisíc korun. Pro tento rok jsme se rozhodli celkovou částku navýšit a z rozpočtu na granty do sportu uvolnit čtvrt miliónu korun, “ shrnul John s tím, že další oblasti zůstávají v limitech let minulých, tedy 340 tisíc korun pro program v oblasti kultury a volného času a 170 tisíc na sociální oblast.
Kromě toho město dává další peníze organizacím a spolkům na sport, kulturu či sociální věci přímo ze svého rozpočtu. „Například Sokol tak dostává už několik let každoročně 200 tisíc korun nebo Charita 900 tisíc," doplnil starosta John.
Žádosti o vypsanou grantovou podporu mohou zájemci podávat do 3. února. O dotace pro jiný účel lze žádat průběžně. Předepsané formuláře jsou dostupné na www.zabreh.cz pod odkazem dotace z rozpočtu města.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.