SPORT

Zábřeh je zase první, anglický týden zvládl bez porážky

29. října 2014, 10:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Zábřeh je zase první, anglický týden zvládl bez porážky Opava, Zábřeh - Zábřežští fotbalisté si střihli další týden v anglickém stylu. Konfrontace se dvěma týmy z opačných pólů průběžného pořadí musely všechny utvrdit v tom, že čeří vodu v horních patrech zaslouženě. V kapse mají velmi dobré čtyři body.

 MS liga
OPAVA B – ZÁBŘEH 1:3 (0:1)


Podzimní putování třetí ligou skončí Zábřehu o týden dřív než většině ostatních klubů v soutěži. Zápas 16. kola se totiž předehrával už ve středu. A to za nepříjemného deště na mokrém trávníku hlavního opavského stadiónu.
Pod umělým osvětlením zahrozili jako první snaživí domácí, jejichž výkon v úvodní půli nebyl k zahození. Soutěžní nováček ale dojížděl na nízkou efektivitu, která částečně pramenila z nedostatku střeleckého štěstí. Během zápasu hned několikrát orazítkoval brankovou konstrukci.
Zkušenější sestava Sulka byla daleko produktivnější. Ve 13. minutě si na centr Krčmaříka naskočil Bačík a z malého vápna pohodlně skóroval. Hosté si pak rozhodující údery schovali na klíčový úsek mezi 53. a 68. minutou. Na pohlednou kombinační souhru s přesnou hlavičkou Komendy gólově navázali zásluhou lobujícího Binara a dobíhajícího Kyselého. Ten byl při svém ofenzivním snažení faulován opavským brankářem a Martin Bačík z nařízené penalty zvýšil už na 3:0.
Slezané se dočkali alespoň kosmetické korekce. Čtvrthodinu před koncem se po Zogolově ráně do tyče prosadil ze snadné dorážky Kuzník.
„Po většinu času jsme měli předehrávané utkání pod kontrolou. Byli jsme fotbalovějším týmem, naše vítězství je zasloužené. Soupeř nám to každopádně neulehčil, posílený o hráče z áčka nepředvedl špatný výkon. V některých pasážích to nepřipomínalo zápas posledního mužstva tabulky s prvním,“ uznal trenér Zábřeha Jaroslav Rolinek.
SULKO ZÁBŘEH: Šustr 6 – Rajnoha 6, Čep 6, Kovář 6 (74. Krejčí), Swiech 6 – Binar 6 – J. Kotůlek 6, T. Pospíšil 6 (79. Kapl), Krčmařík 6 – Komenda 6 (65. Kyselý), Bačík 6.

ZÁBŘEH – SIGMA OLOMOUC B 1:1 (1:0)

Oba týmy si dobře uvědomovaly, co je v sázce. Hrálo se o první místo! Opatrnost byla patrná na každém kroku, nikdo se nikam nehnal přes mrtvoly. Navíc se ve hře vyskytovalo dost nepřesností. Obrany převyšovaly ofenzivní činnost, spousta útoků zůstala založená v šuplíku jako nedokončená akce.
Téměř 300 diváků si bouřlivě zajásalo pět minut před pauzou. Obránce Rajnoha se po rohu a následné střele Bačíka s ničím nepáral, do odraženého míče se opřel vší silou a perfektně trefeným balónem málem protrhl síť. Skvělá rána!
Studenou sprchu uměli spustit i Hanáci. Kohoutkem otočili čtyři minuty po výměně stran. Míč se po odhlavičkovaném rohovém kopu dostal k Texlovi, jenž umístil kulatý nesmysl precizně k tyči. Brankář Šustr byl se zakrytým výhledem bez nároku.
Ve zbývajících minutách to byl hlavně boj. Mírná převaha Olomouce se až na dvě výjimky obešla bez podstatného ohrožení protivníkovy svatyně. A co přece jen prošlo, pochytal pozorný strážce Šustr. Na druhé straně zaujal střelecký pokus Binara letící o malý kousek mimo brankové zařízení. „K vidění byla taktická bitva nadprůměrné úrovně. Pečlivě jsme se na ni připravovali. Dobře jsme věděli, že nás nejspíš předčí v pohybu a v práci s míčem. Jejich přednosti jsme se snažili eliminovat hrou v bloku. Pro náš úzký kádr to byl těžký týden odmakaný ve velkém zápřahu. Čtyři body bereme všemi deseti, kluci odevzdali maximum. Zaslouží za to absolutorium,“ prohlásil pochvalně hlavní kouč Sulka Jiří Balcárek.

SULKO ZÁBŘEH: Šustr 7 – Rajnoha 8, Čep 7, Swiech 7, T. Pospíšil 7 – Binar 7, Kovář 7 (89. Kapl) – J. Kotůlek 6 (63. Kyselý 6), Bačík 7, Krčmařík 6 – Komenda 6.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.


Foto: Petr Fišer

Hlavní trenér Sulka Jiří Balcárek přijímá gratulace právem. Jeho mužstvu se na podzim daří až nad očekávání.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.