KULTURA

Zábřeh čeká víkend nabitý kulturou

17. listopadu 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Červeně by si měli v diáři vyznačit nejen Zábřežáci následující víkend. Čekají je totiž dny volna doslova nabité zajímavými kulturními pořady. Zábřežská kulturní připravila pro své návštěvníky pestrý program, v němž si to svoje vybere doslova každý, a to od předškolních dětí až po seniory.
V pátek 20. listopadu jsou do kina Retro zváni především vyznavači dobrodružných cest za poznáním – o svých zážitcích z několikatýdenního putování po Peru zde bude vyprávět MUDr. Věra Hanuliaková. Její povídání o úchvatné přírodě jižní Ameriky, jejích obyvatelích a pamětihodnostech zpestří projekce desítek zajímavých fotografií. Páteční večer pak bude patřit zejména mladší generaci, kterou čeká spousta skvělé zábavy ve velkém sále kulturního domu. Od osmé hodiny večerní se vyhoupnou na pódium rockoví mágové Confession a o něco později kapela Wishmasters, která je skvělým revivalem finských metalistů Nightwish. I vzhledem k lidové výši vstupného tak zábřežský kulturák zřejmě čeká pořádný nápor vyznavačů rockové a metalové muziky!

Naopak sobotní nabídka je určena především pro dětské diváky a příznivce televizní Kouzelné školky. Mohou se těšit na hodinový pořad, kterým je provede Magda Reifová se svým kamarádem Františkem. Ti mají pro své malé obdivovatele připravenu řadu písniček, spoustu legrace, ale také kouzelnických kousků. František se během představení objeví nečekaně u piána, v akváriu a v dalších méně obvyklých situacích. Večerní čas bude opět patřit muzice - a ne ledajaké. Od 20 hodin totiž začíná v kině Retro koncert osobitého litvínovského písničkáře Xaviera Baumaxy, který dokáže během svých vystoupení skvěle komunikovat s publikem a učinit z každého neopakovatelnou událost. „Baumaxa představí posluchačům kromě jiného i svou poslední desku Desperanto, na níž nechybí už tradiční zpěv ve „svahilštině“, dvojsmysly, scattování či cizojazyčná zpestření,“ přibližuje zajímavý koncert ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Víkendový program kulturního domu vyvrcholí v neděli odpoledne a večer. Od čtrnácté hodiny vystoupí ve velkém sále mužské a ženské pěvecké sbory z Olomouce, Mohelnice a Zábřeha na již 17. ročníku tradiční přehlídky sborového zpěvu s názvem Kálikův podzim. Ta je pořádána na počet hudebního skladatele Václava Kálika, jenž na počátku minulého století studoval na zábřežském gymnáziu. Pověstnou třešničkou na dortu pak bude večerní divadelní představení Miláček Anna. Světově proslulá komedie Marca Camolettiho nabídne nejen plno situačního humoru, ale představí i plejádu vynikajících herců. Diváci se tak mohou těšit na herecké výkony Davida Prachaře, Saši Rašilova, Lindy Rybové a dalších známých herců.

Vstupenky na uvedené pořady lze zakoupit v obvyklých předprodejích: v infocentru v Zábřehu a ve Štítech a v mohelnické prodejně Darka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.