ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřeh čeká dopravní peklo

16. dubna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh čeká dopravní peklo Zábřeh – Už příští rok chce Ředitelství silnic a dálnic začít s opravou mostu nad železniční tratí v Zábřeze. Jde o stavbu umístěnou na silnici první třídy a radnice proti ní protestuje. Obává se totiž, že kvůli nevhodně navržené objízdné trase ucpou centrum města stovky aut a kamiónů. Rekonstrukce nadjezdu potrvá dva roky.

 „Už dnes je problém přes město v odpoledních hodinách projekt. Jak to bude vypadat, až začne objížďka, si nedokážu vůbec představit. Investor stavby nás zkrátka nepřesvědčil, že objízdná trasa, kterou navrhl, bude fungovat,“ řekl Týdnu na severu starosta Zábřeha František John.

Objížďka, kterou silničáři vytyčili, počítá s tím, že auta budou křižovat drážní přejezd u odbočky ze Zábřeha na Lesnici. Kvůli opravě železničního nadjezdu však vlaky budou muset úsekem projíždět sníženou rychlostí, takže závory na kolejích budou častěji spadené.

„V důsledku toho bude docházet k obrovským kolonám, které město ucpou. Další řidiči navíc nepojedou po objízdné trase, ale cestu si zkrátí přes centrum města,“ obává se dopravních komplikací John. Podle vedení města mělo ŘSD nejprve dokončit obchvat Zábřeha, a až poté přetnout jeho hlavní dopravní tepnu.

Mosty jsou ve špatném stavu

Podle informací Týdne na severu je zmiňovaný most v Zábřeze ve špatném stavu a statici již nechtějí jeho generální opravu dál odkládat.

V okrese je několik dalších podobných rizikových míst, jako například přemostění na silnici první třídy v Petrově nad Desnou. „S opravou mostu v Petrově bychom rádi začali ještě v průběhu tohoto roku,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.


Foto: jak

Centrum Zábřeha zažívá v dopravní špičce adrenalinové situace. Jaké to bude, až začne výluka hlavní dopravní tepny, si vedení města raději ani nepředstavuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.4.2019 15:59
Titulek: A co tam budou 2 roky rekonstruovat?
Autor: Nešumperák
Rekonstrukce?Nový most by stál do 5 měsíců.....
Reagovat
Datum: 16.4.2019 19:27
Titulek: bordel
Autor: cerny
v tomto state je neskutcny BORDEL
Reagovat
Datum: 16.4.2019 19:29
Titulek: povesit
Autor: cerny
reditele RSD povesit
Reagovat
Datum: 17.4.2019 04:12
Titulek: Od Johna to sedí
Autor: Janek
Vzhledem k tomu, jak je roky v Zábřeze neřešena doprava, tak se opravdu má čeho obávat. Mohl by to vyšperkovat hustější sítí přechodů.
Reagovat
Datum: 17.4.2019 12:34
Titulek: Rekonstrukce?!
Autor: Jenda Benda
Vždyť ten most nemá víc než 30 let!
Reagovat
Datum: 18.4.2019 09:43
Titulek: Re: Rekonstrukce?!
Autor: Paul
Ne, tusim 1998 nebo tak nejak ho otevreli, jestli se ve clanku mluvi o mostu na I/11
Reagovat
Datum: 18.4.2019 08:38
Titulek: Obchvat Zábřeha ?
Autor: VAd
To se dřív dočkáme paní Colombové na návštěvě Zábřeha, než dokončeného obchvatu rychlostní silnice. Z Olomouce do Mohelnice se to stavělo 10 let. Od té doby uplynulo 34 let a máme tu dva kousky kolem Zvole a Postřelmova. Počítám, že se nejdříve postaví obchvat Bludova, pak Libivé a kolem Zábřeha se to postaví tak za 50 let.
Reagovat
Datum: 18.4.2019 16:29
Titulek: Most nad tratí
Autor: Ružena
Nad železnicí jsou mosty dva. Kterého se ta přestavba bude týkat? U Ráječka nebo směr na Rudolfov a Skaličku?
Reagovat
Datum: 18.4.2019 16:51
Titulek: Most nad tratí
Autor: Ružena
Takže to není ani u Ráječka, ale na Postřelmovské -pardon. Tak ten most se otvíral v r. 1989.
Reagovat
Datum: 18.4.2019 21:28
Titulek: Bez titulku
Autor: Libor
Já jen úplně nechápu, jak povede ta"oficiální" objížďka. Jinak i 30 let je dost, když se na to nesáhne.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.