KULTURA

Zábřeh budou bavit hvězdy

25. března 2011, 06:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Plejáda hvězd navštíví v nejbližších měsících kulturní dům v Zábřehu. Série mimořádných koncertů a divadelních představení odstartovala již 7. března, kdy se spolu s herci Divadla Járy Cimrmana zaplněnému sálu představil režisér, scénárista a herec Zdeněk Svěrák, který dva dny předtím převzal Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii.

Přísun kvalitního divadla však představením Vražda v salónním coupé zdaleka neskončil. Už 5. dubna přijede do Zábřehu s mimořádně úspěšným one woman show Simona Stašová. „Na titul Shirley Valentine nejsou v současné době vstupenky k dispozici, všechna místa jsou již prodána nebo rezervována. Zájemcům nezbývá než počkat, až se uvolní rezervace, což bude ve středu 30. března,“ popisuje situaci Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. V prodeji jsou již také vstupenky na květnové představení s výstižným názvem Divadelní komedie. V něm se objeví mimo jiné Jitka Čvančarová, David Matásek či Lukáš Vaculík. Zábřežskou divadelní sezónu pak završí pověstná třešinka na dortu – komedie Můj báječný rozvod, která se dočkala již stovek vyprodaných repríz. V ní exceluje Eliška Balzerová, čerstvá držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (jako smyslně poživačná babička Vilma ve filmu Ženy v pokušení).

Zkrátka však nepřijdou ani příznivci populární hudby. Po úspěšném koncertu legendy české popmusic Petra Spáleného se Zábřežané mohou těšit na recitál mnohonásobné Zlaté slavice, novopečené držitelky Anděla v kategorii zpěvačka roku a také nejlepší zpěvačky posledních dvaceti let Lucie Bílé. Ta zazpívá 20. dubna v Zábřehu vůbec poprvé, a to za klavírního doprovodu Petra Maláska. „Vzhledem k tomu, že předpokládáme velký zájem o tento exkluzivní koncert, nezařadili jsme jej do našeho on-line rezervačního systému a umožňujeme pouze přímý nákup vstupenek na našich pokladnách. Během prvních deseti dnů se jich prodaly na tři stovky,“ uvedl David.

V polovině května nabídne Zábřežská kulturní koncertní pořad, který ocení hudební fanoušci napříč generacemi. V úterý 10. května vystoupí ve velkém sále stálice české poprockové scény Věra Špinarová za doprovodu Bandu Adama Pavlíka. Hudebním vrcholem sezóny se však stane tradiční festival 7 a ½ fest, který vypukne 25. června na plaveckém areálu. Na osmém ročníku multižánrového festivalu zcela jistě vystoupí písničkář Xindl X, ověnčený hned třemi nominacemi na Cenu Anděl. Hlavní hvězdou večera by však měla být skupina Nightwork. Ta ovládla letošní předávání výročních Andělů, když své čtyři nominace proměnila ve tři zlaté sošky a uspěla v kategoriích skladba roku, skupina roku a videoklip roku. „Jednání o vystoupení skupiny Nightwork úspěšně pokračují. Věříme, že kapela se nakonec stane ozdobou letošní sedmapůlky,“ prozradil jednatel Zábřežské kulturní.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.