SPORT

Zábřeh bude patřit mažoretkám

19. dubna 2010, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Také letos je Zábřeh jedním ze sedmi měst republiky, v nichž proběhne kvalifikace pro finále celonárodní soutěže v mažoretkovém sportu.
V neděli 25. dubna se ve velkém sále kulturního domu představí téměř dvě stovky mažoretek.

Soutěžící se utkají ve třech soutěžních disciplínách:
  • baton (hůlka),
  • pom – pom (třásně),
  • novinkou je mix, tedy kombinace obou předchozích disciplín.

Výkony soutěžících budou hodnotit mezinárodní rozhodčí. Kvalifikace v Zábřehu, která je rovněž součástí nominačních soutěží pro srpnové mistrovství Evropy ve Vyškově, se zúčastní kromě domácích mažoretek také skupiny z Karviné, Opavy, Ostravy, Šumperku, Jeseníku, Mohelnice a dalších měst. Vítězky postoupí přímo do republikového finále, které se koná 5. a 6. června v Jeseníku. Akce začíná hodinu po poledni, ukončení je naplánováno na 17. hodinu – diváci jsou vítáni.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.