SPORT

Zábřeh bude patřit mažoretkám

19. dubna 2010, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Také letos je Zábřeh jedním ze sedmi měst republiky, v nichž proběhne kvalifikace pro finále celonárodní soutěže v mažoretkovém sportu.
V neděli 25. dubna se ve velkém sále kulturního domu představí téměř dvě stovky mažoretek.

Soutěžící se utkají ve třech soutěžních disciplínách:
  • baton (hůlka),
  • pom – pom (třásně),
  • novinkou je mix, tedy kombinace obou předchozích disciplín.

Výkony soutěžících budou hodnotit mezinárodní rozhodčí. Kvalifikace v Zábřehu, která je rovněž součástí nominačních soutěží pro srpnové mistrovství Evropy ve Vyškově, se zúčastní kromě domácích mažoretek také skupiny z Karviné, Opavy, Ostravy, Šumperku, Jeseníku, Mohelnice a dalších měst. Vítězky postoupí přímo do republikového finále, které se koná 5. a 6. června v Jeseníku. Akce začíná hodinu po poledni, ukončení je naplánováno na 17. hodinu – diváci jsou vítáni.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).