SPORT

Zábřeh bude patřit mažoretkám

19. dubna 2010, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Také letos je Zábřeh jedním ze sedmi měst republiky, v nichž proběhne kvalifikace pro finále celonárodní soutěže v mažoretkovém sportu.
V neděli 25. dubna se ve velkém sále kulturního domu představí téměř dvě stovky mažoretek.

Soutěžící se utkají ve třech soutěžních disciplínách:
  • baton (hůlka),
  • pom – pom (třásně),
  • novinkou je mix, tedy kombinace obou předchozích disciplín.

Výkony soutěžících budou hodnotit mezinárodní rozhodčí. Kvalifikace v Zábřehu, která je rovněž součástí nominačních soutěží pro srpnové mistrovství Evropy ve Vyškově, se zúčastní kromě domácích mažoretek také skupiny z Karviné, Opavy, Ostravy, Šumperku, Jeseníku, Mohelnice a dalších měst. Vítězky postoupí přímo do republikového finále, které se koná 5. a 6. června v Jeseníku. Akce začíná hodinu po poledni, ukončení je naplánováno na 17. hodinu – diváci jsou vítáni.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).