ZPRÁVY

Zábřeh bude mít svůj minipivovar, vařit se bude v kotelně

27. ledna 2015, 00:00, Hana Písková
Zábřeh - Z části chátrající kotelny v zábřežském Krumpachu by měl vzniknout minipivovar. Produkce nefiltrovaných ležáků a pivních speciálů bude určena především pro místní trh. V minipivovaru vznikne asi pět pracovních míst. Zpráva způsobila pozdvižení hlavně mezi zábřežskými pivaři.

 „Už se těším, až se pivovar rozjede. Je to výborná zpráva pro všechny pivaře, pro všechny správné Čechy!“ raduje se zábřežský štamgast Miroslav Šmíd. Se záměrem zřídit v Zábřeze minipivovar přišla do města společnost Upper Brewing a město dává tomuto nápadu zelenou. Zařízení by mělo vzniknout v části nefunkční kotelny v Krumpachu. Počítá se s vybudováním pivovaru s maximální kapacitou čtyři tisíce hektolitrů piva ročně. Pivo bude vyráběno výhradně tradičními postupy. V objektu by navíc měla vzniknout i malá pivnice s kapacitou třicet míst.

Pivo má v Zábřehu tradici

V dřívějších dobách snad v České republice neexistovalo město, které by nemělo svůj pivovar.
V Zábřeze fungovaly pivovary dokonce dva. Měšťanský pivovar je v Zábřeze zmiňován od roku 1417, vyráběl čtyři tisíce hektolirů piva ročně. Provoz byl zastaven až v roce 1905, zcela zrušen byl o dva roky později. Ve městě vařil i Lichtensteinský pivovar s roční produkcí jednoho hektolitru zlatavého moku, skončil v roce 1880.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.1.2015 19:22
Titulek: Závidím Vám.
Autor: Honzík
149
105
Budete mít svůj zlatý mok. Závidím. Jak velký by mohl být pivovárek v Mohelnici ze skrachovalého ESMA. Holt jste lepší.
Reagovat
Datum: 29.1.2015 23:10
Titulek: Pivovar na Třemešku
Autor: Anonym
212
152
Reagovat
Datum: 31.1.2015 07:34
Titulek: minipivovar
Autor: laďa
197
Malý pivovar se nemusí ohlašovat, ten by měl prostě vzniknout. Já vařím pivo už devátý rok. Odměnou je něco, co nechutná jako Gambrinus či Šariš. Stojí to za to, ale ne vždy to musí chutnat všem. Držím palce.
Reagovat
Datum: 31.1.2015 19:06
Titulek: No vida,
Autor: .
160
pašák.
Reagovat

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.