ZPRÁVY

Zábřeh bude mít svůj minipivovar, vařit se bude v kotelně

27. ledna 2015, 00:00, Hana Písková
Zábřeh - Z části chátrající kotelny v zábřežském Krumpachu by měl vzniknout minipivovar. Produkce nefiltrovaných ležáků a pivních speciálů bude určena především pro místní trh. V minipivovaru vznikne asi pět pracovních míst. Zpráva způsobila pozdvižení hlavně mezi zábřežskými pivaři.

 „Už se těším, až se pivovar rozjede. Je to výborná zpráva pro všechny pivaře, pro všechny správné Čechy!“ raduje se zábřežský štamgast Miroslav Šmíd. Se záměrem zřídit v Zábřeze minipivovar přišla do města společnost Upper Brewing a město dává tomuto nápadu zelenou. Zařízení by mělo vzniknout v části nefunkční kotelny v Krumpachu. Počítá se s vybudováním pivovaru s maximální kapacitou čtyři tisíce hektolitrů piva ročně. Pivo bude vyráběno výhradně tradičními postupy. V objektu by navíc měla vzniknout i malá pivnice s kapacitou třicet míst.

Pivo má v Zábřehu tradici

V dřívějších dobách snad v České republice neexistovalo město, které by nemělo svůj pivovar.
V Zábřeze fungovaly pivovary dokonce dva. Měšťanský pivovar je v Zábřeze zmiňován od roku 1417, vyráběl čtyři tisíce hektolirů piva ročně. Provoz byl zastaven až v roce 1905, zcela zrušen byl o dva roky později. Ve městě vařil i Lichtensteinský pivovar s roční produkcí jednoho hektolitru zlatavého moku, skončil v roce 1880.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.1.2015 19:22
Titulek: Závidím Vám.
Autor: Honzík
161
114
Budete mít svůj zlatý mok. Závidím. Jak velký by mohl být pivovárek v Mohelnici ze skrachovalého ESMA. Holt jste lepší.
Reagovat
Datum: 29.1.2015 23:10
Titulek: Pivovar na Třemešku
Autor: Anonym
249
162
Reagovat
Datum: 31.1.2015 07:34
Titulek: minipivovar
Autor: laďa
203
Malý pivovar se nemusí ohlašovat, ten by měl prostě vzniknout. Já vařím pivo už devátý rok. Odměnou je něco, co nechutná jako Gambrinus či Šariš. Stojí to za to, ale ne vždy to musí chutnat všem. Držím palce.
Reagovat
Datum: 31.1.2015 19:06
Titulek: No vida,
Autor: .
167
108
pašák.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).