ZPRÁVY

Zábavné odpoledne s vůní evropských řízků

23. července 2012, 08:51, tor, mošo
Zábavné odpoledne s vůní evropských řízků Šumpek – K obohacení třetího sobotního prázdninového odpoledne přispělo Vlastivědné muzeum v Šumperku. V Pavlínině dvoře připravilo zábavné soutěže a hry zejména pro nejmenší návštěvníky. Pro dospělé pak ukázky některých pokrmů z kuchyně Evropské unie. Mezi nimi pět druhů řízků a tři zeleninové saláty.

Kdo chtěl, mohl si pro zpestření nechat zkrášlit tvář ozdobnými motivy a ornamenty, zúčastnit soutěže plné oveček a vlků nebo se vydat hledat zakopané mince pomocí skutečného detektoru kovů. Také projížďka na koni patřila k nevšedním zážitkům, podobně jako napínavá jízda na dřevěném drakovi. Někteří z návštěvníků si vyzkoušeli střelbu z kuše, jiní zdatně sráželi dračí hlavy. Komu to bylo ještě málo, procházel se dle libosti výstavu Z pohádky do pohádky nebo poznával svět venkova svých babiček a dědečků prostřednictvím další výstavy s názvem Když jsem já sloužil to první léto.

Ani dospělí nepřišli zkrátka. Než usměvavý šéfkuchař Polášek dovařil své dobroty, návštěvníci se u stánku seznamovali s propagačními materiály týkajícími se Evropské unie. Když nastala pravá chvíle, zaplnily se stoly pěti druhy řízků a několika zeleninovými saláty. Svůdná vůně dokonale provokovala chuťové buňky a snahu okusit něco lákavého ze zahraničních kuchyní.

Což takhle dát si řecké řízky, kuřecí řízky z La Rochelle, španělský krůtí řízek, milánský nebo vídeňský? A k tomu pečivo, čerstvou zeleninu, dolnorakouský bramborový, zelný s brusinkami nebo těstovinový salát. Pokud někomu z návštěvníků zachutnal některý z nabízených pokrmů, mohl si odnést domů recept. Navíc se dozvěděl další zajímavosti o stravovacích návycích a tradicích našich evropských sousedů.

Příjemné gastronomické odpoledne se odehrálo v rámci projektu Městského evropského informačního střediska za podpory města Olomouce a Krajského úřadu Olomouckého kraje s finanční spoluúčastí Evropské unie. Pro návštěvníky a jejich děti to byla další úspěšná akce, pod niž se pečlivě podepsalo Vlastivědné muzeum v Šumperku.

foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.