ZPRÁVY

Zábavné odpoledne s vůní evropských řízků

23. července 2012, 08:51, tor, mošo
Zábavné odpoledne s vůní evropských řízků Šumpek – K obohacení třetího sobotního prázdninového odpoledne přispělo Vlastivědné muzeum v Šumperku. V Pavlínině dvoře připravilo zábavné soutěže a hry zejména pro nejmenší návštěvníky. Pro dospělé pak ukázky některých pokrmů z kuchyně Evropské unie. Mezi nimi pět druhů řízků a tři zeleninové saláty.

Kdo chtěl, mohl si pro zpestření nechat zkrášlit tvář ozdobnými motivy a ornamenty, zúčastnit soutěže plné oveček a vlků nebo se vydat hledat zakopané mince pomocí skutečného detektoru kovů. Také projížďka na koni patřila k nevšedním zážitkům, podobně jako napínavá jízda na dřevěném drakovi. Někteří z návštěvníků si vyzkoušeli střelbu z kuše, jiní zdatně sráželi dračí hlavy. Komu to bylo ještě málo, procházel se dle libosti výstavu Z pohádky do pohádky nebo poznával svět venkova svých babiček a dědečků prostřednictvím další výstavy s názvem Když jsem já sloužil to první léto.

Ani dospělí nepřišli zkrátka. Než usměvavý šéfkuchař Polášek dovařil své dobroty, návštěvníci se u stánku seznamovali s propagačními materiály týkajícími se Evropské unie. Když nastala pravá chvíle, zaplnily se stoly pěti druhy řízků a několika zeleninovými saláty. Svůdná vůně dokonale provokovala chuťové buňky a snahu okusit něco lákavého ze zahraničních kuchyní.

Což takhle dát si řecké řízky, kuřecí řízky z La Rochelle, španělský krůtí řízek, milánský nebo vídeňský? A k tomu pečivo, čerstvou zeleninu, dolnorakouský bramborový, zelný s brusinkami nebo těstovinový salát. Pokud někomu z návštěvníků zachutnal některý z nabízených pokrmů, mohl si odnést domů recept. Navíc se dozvěděl další zajímavosti o stravovacích návycích a tradicích našich evropských sousedů.

Příjemné gastronomické odpoledne se odehrálo v rámci projektu Městského evropského informačního střediska za podpory města Olomouce a Krajského úřadu Olomouckého kraje s finanční spoluúčastí Evropské unie. Pro návštěvníky a jejich děti to byla další úspěšná akce, pod niž se pečlivě podepsalo Vlastivědné muzeum v Šumperku.

foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).