ZPRÁVY

Za podomní prodej hrozí statisícová pokuta

7. listopadu 2012, 18:00, ar
Šumperk - Až 200 tisíc korun pokuty hrozí od prosince firmám, které budou v Šumperku praktikovat podomní prodej. Jeho zákaz nově schválili radní, a to formou tržního řádu. Podobné nařízení funguje například v Jeseníku i Prostějově. Za jeho nerespektování hrozí vysoké tresty také fyzickým osobám.

„Já to vnímám dobře, protože pořád dokola otvírat dveře energetikům, pak mobilním operátorům a nakonec pojišťovacím agentům, je opravdu k zbláznění,“ hodnotí nový počin šumperské radnice třiapadesátiletý Karel Tománek ze Šumperka. Radní se zákazem podomního prodeje začali zabývat právě na popud obyvatelů města, první kolo jednání proběhlo už v létě. „Hlavním prostředkem pro vymáhání tohoto zákazu bude městská policie. Pokud k někomu do domu prodejce přijde, budou mít možnost jeho obyvatelé městské strážníky okamžitě zavolat,“ vysvětluje tajemník šumperské radnice Petr Holub. Popisované omezení platí pouze ve vnitřních prostorách domů. Před jejich vchody a nebo přímo na ulicích jsou obchodní zástupci z pohledu nového městského nařízení nedotknutelní.

Zákaz podomního prodeje aplikuje stále více měst v republice. Mohou za to nejen výtky občanů k samotným obchodníkům, ale také výhrady policie. Ta už dlouhodobě poukazuje na fakt, že za prodejce se často vydávají obyčejní zloději, kteří dokáží majitele bytů během okamžiku připravit o desetitisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.11.2012 06:03
Titulek: To to trvalo.
Autor: Jejda
84
157
Že by už podomní obchodníci okradli něterého radního nebo člena jeho rodiny? Doposud na radnici chrápali a nechali ve městě řádit zloděje.
Reagovat
Datum: 8.11.2012 06:34
Titulek: Plácnutí do vody.
Autor: Templ
137
Jak to chtějí vlastně aplikovat? Stařenka zadrží agresora až do případného příchodu měšťáků?
Reagovat
Datum: 8.11.2012 08:28
Titulek: Re: Plácnutí do vody.
Autor: Jarda
57
Třeba nitrožilně.
Reagovat
Datum: 8.11.2012 16:19
Titulek: Re: Plácnutí do vody.
Autor: ar
48
139
Ne, ňoumo!!
Prostě stařenka, nebo jiný všímálek okamžitě zavolá na měšťáky, a buď je zastihnou u některých dveří, nebo ve vedlejším domě. Ono proběhnout dům, ve kterém bydlí třeba 20 rodin, zas tak rychlé není. A mimochodem, pokud navšíví Tebe, tak si je třeba vyfoť a pošli snímek mejlem cajtům, jako svědectví. Ale to už možná bude na Tebe hodně, ne?
Reagovat
Datum: 8.11.2012 16:48
Titulek: Re: Plácnutí do vody.
Autor: Templ
86
Nevím, kdo je tady ňouma. Pro mě spíš optimista spoléhající se na MP.
Reagovat
Datum: 11.11.2012 10:53
Titulek:
Autor: Michal
63
je to jen dobře a jehovisty bych vahazoval nohama napřed od všech lidi ktere otravují,jako nedavno na anglické ulici,nebo v panelaku na zahradní.
Reagovat
Datum: 11.11.2012 14:33
Titulek: Na každého dílera
Autor: Ivan
46
volám automaticky měšťáka. Když stát nechal zahnojit republiku sajrajtem ať se stará. Jestli přijde zavčas měšťák nebo díler uteče je mně šumafuk.
Reagovat
Datum: 6.12.2012 07:16
Titulek: blbost
Autor: nnn
56
je to blbost to zakazovat. spousta lidí bez internetu ani neví kdo jim nyní vystavuje faktury a za kolik peněz! Pochybuji, že starší osoba má přístup na internet a zaslouží si taky ušetřit nějakou kačku a né to spát Topolánkovi do prdele
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).