ZPRÁVY

Za Bušínem hořel náklaďák

7. listopadu 2012, 17:11, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Bušín – K náklaďáku, z něhož se valil hustý kouř, dnes vyjely profesionální jednotky hasičů ze dvou krajů – z Olomoucka a z Pardubicka. Auto se jim podařilo uhasit, na pomoc přispěchali také jejich kolegové z dobrovolné jednotky v Červené vodě. Celková škoda činí čtyři miliony korun.

Automobil se krátce před sedmou hodinnou ranní zastavil za Bušínem na silnici směrem na Červenou vodu na kopci zvaném Hambalky. Řidič totiž zpozoroval plameny a dým, vycházející z motorové části. Pokoušel se požár zlikvidovat pomocí několika hasících přístrojů, ale když se mu to nedařilo, zavolal na pomoc profesionály. „Operační středisko vyslalo jednotku z požární stanice Zábřeh a rovněž požádalo o mezikrajskou výpomoc hasiče z Králík v Pardubickém kraji,“ uvedl Zdeněk Hošák z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Požár zasáhl kabinu nákladního vozidla a také hydraulickou ruku, součást vybavení vozu. Uvnitř kabiny nákladního vozidla s technologií pro obsluhu stroje byla umístěna elektronická část, která měla dle sdělení majitele v době pořízení hodnotu několika milionů korun. Příčinou požáru byla zřejmě technická závada v motoru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).