ZPRÁVY

Za Bušínem hořel náklaďák

7. listopadu 2012, 17:11, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Bušín – K náklaďáku, z něhož se valil hustý kouř, dnes vyjely profesionální jednotky hasičů ze dvou krajů – z Olomoucka a z Pardubicka. Auto se jim podařilo uhasit, na pomoc přispěchali také jejich kolegové z dobrovolné jednotky v Červené vodě. Celková škoda činí čtyři miliony korun.

Automobil se krátce před sedmou hodinnou ranní zastavil za Bušínem na silnici směrem na Červenou vodu na kopci zvaném Hambalky. Řidič totiž zpozoroval plameny a dým, vycházející z motorové části. Pokoušel se požár zlikvidovat pomocí několika hasících přístrojů, ale když se mu to nedařilo, zavolal na pomoc profesionály. „Operační středisko vyslalo jednotku z požární stanice Zábřeh a rovněž požádalo o mezikrajskou výpomoc hasiče z Králík v Pardubickém kraji,“ uvedl Zdeněk Hošák z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Požár zasáhl kabinu nákladního vozidla a také hydraulickou ruku, součást vybavení vozu. Uvnitř kabiny nákladního vozidla s technologií pro obsluhu stroje byla umístěna elektronická část, která měla dle sdělení majitele v době pořízení hodnotu několika milionů korun. Příčinou požáru byla zřejmě technická závada v motoru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.