SPORT

Z vejminku zpátky na scénu! Hokejový Šumperk posílil zkušený obránce, odehrál přes 600 extraligových zápasů

6. února 2019, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Z vejminku zpátky na scénu! Hokejový Šumperk posílil zkušený obránce, odehrál přes 600 extraligových zápasů Šumperk – 652. Přesně tolik zápasů odehrál v elitní české soutěži Pavel Mojžíš. Jedenačtyřicetiletý bek na přání trenérů ze Šumperka souhlasil s tím, že si hokejovou kariéru na ligové úrovni prodlouží o další štaci. Ve žlutomodrém dresu se poprvé ukázal minulou středu proti Opavě.

Moravský rodák se na pomyslný sportovní vejminek odstěhoval po druholigových anabázích strávených ve Vsetíně a Hodoníně. Když už se zdálo, že se hokejem bude bavit po večerech v Uherském Brodu, který působí v krajském přeboru, hodili po něm laso šumperští Draci. „Hlavně si od něj slibujeme velkou zkušenost, přehled a konstruktivní rozehrávku. Protože má dobrou práci, bude jezdit pouze na zápasy. U takového borce v tom nevidím problém. Věřím, že si bude v Brodu přidávat,“ prohlásil na adresu ostříleného harcovníka kouč Jozef Zavadil.

Veterán Mojžíš procestoval celou republiku. Pochlubit se může angažmá ve Zlíně, Českých Budějovicích, Kladně, Znojmě či Kometě Brno. Několik plodných let strávil v sousedním Polsku.
Jeho pomoc se Zavadilovi hodí i s ohledem na problémy ruského obránce Nikolaje Tolokonnikova. „Do vypršení víza mu chybí necelé dva týdny. Poslali jsme ho domů s tím, ať se vrátí na důležitější zápasy, co nás čekají ve finiši sezóny. Každý ušetřený den je za těchto okolností dobrý,“ vysvětloval Zavadil.

Šumperští hokejisté sehrají do konce základní části už jen pět utkání. V případě, že východní divizi druhé ligy vyhrají, narazí v prvním kole play-off s největší pravděpodobností na Písek. Pokud skončí druzí nebo třetí, nemine je daleko těžší série s mnohem silnějším protivníkem. Vykrystalizuje se z trojice Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Havlíčkův Brod. „Naše skupina je hrozně vyrovnaná. Troufám si tvrdit, že vůbec nejvyrovnanější ze všech. Protože je každý zápas těžký, nesmíme polevit,“ burcoval zadák Tomáš Sedlák. Na vyřazovací konfrontace se už dnes moc těší. „Na východě nás každý zná a je těžké někoho překvapit. Pro všechny mančafty to bude něco nového a svým způsobem můžeme považovat za výhodu, že budeme pro soupeře z jihu méně čitelní,“ řekl Sedlák.

Podle produktivního beka jde kvalita třetí nejvyšší soutěže nahoru. „Se Žďárem, Brodem a Hodonínem se hrají utkání, která mají náboj a jsou kvalitní. Propojení dvou skupin je atraktivní pro hráče i diváky, rozhodně to byl krok dopředu. Mně osobně se hraje dobře, když je to vyhecované. Zkrátka mi vyhovuje tým, který hraje hokej.“

Tomáš Sedlák šumperskému výběru věří. „Máme dobré gólmany, mužstvo si na sebe zvyklo, noví kluci perfektně zapadli. Jsme parta, která chce pracovat. Taky se začíná projevovat dřina, kterou jsme podstoupili v létě,“ pochvaloval si účinnost předsezónních tréninků „na suchu“.Foto: hc-kometa.cz

Pavel Mojžíš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.