Z pražských S v Šumperku úspěšná jen Slavia

23. září 2008, 07:09, simi
Z pražských S v Šumperku úspěšná jen Slavia Pražská S čekala v programu extraligy juniorů v ledním hokeji na Mladé Draky.
Juniory čekaly v pátek a v sobotu atraktivní duely s pražskými S. Nejprve se na šumperském ledě představila Slavia. Ta od začátku utkání prokazovala vysokou kvalitu a již v 7. minutě se ujala vedení zásluhou Hafenrichtera. V 15. minutě zvýšil Vrdlovec, a když chvíli před přestávkou překonal Peksu Kachlík, zdálo se být po zápase. Draci ale zbraně nesložili. O snížení se postaral Měrka, avšak Slávisté dvěma slepenými góly na pomezí 37. a 38. minuty vyhnali Peksu z branky a druhá přestávka se tak konala za stavu 1:5. Úvod do závěrečné dvacetiminutovky měli ale opět lepší domácí. Na 2:5 upravila lotyšská posila ve žlutomodrém dresu Kris Kupčus. Poslední slovo však měli opět sešívaní, konkrétně Doležal. Draci tak podlehli Slavii 2:6.

Salith Šumperk - HC Slavia Praha 2:6

Necelé tři stovky diváků byly v neděli dopoledne svědky krásného zápasu s ještě krásnějším koncem pro šumperské barvy. Pražská Sparta, to byl soupeř našich mladých hokejistů. Do slavného soupeře se Draci zakousli od prvních minut a také se ujali vedení 1:0 zásluhou Žálčíka. Sparťané se však nenechali zaskočit a hned nato vyrovnal Antončík. V oboustranně pohledném a rychlém hokeji však další branka padla až v závěru první třetiny. Luboš Hlavsa vrátil vedení na stranu domácích po přihrávce Šoustala. Na každé straně pak byla k vidění ještě jedna šance, ale ani Přikryl ani Hanzl na brankáře nevyzráli. V prostřední části hry se jediným střelcem stal opět hráč Šumperku. Novotný a Malý připravili šanci pro Přikryla a ten se nemýlil a dostal Mladé Draky do dvoubrankového vedení. Za stavu 3:1 také druhá třetina skončila. V závěrečné části se Pražané vrhli do útoku a záhy snížili na 3:2 a v 53. minutě dokonce vyrovnali zásluhou Mokrese. Vzápětí ale dokázal znovu vrátit vedení na stranu domácích Žálčík a díky obrovské bojovnosti a obětavosti už šumperští hokejisté vedení nepustili. Mladí Draci tak dosáhli velkého vítězství, za které obdrželi důležité 3 body.

Salith Šumperk - HC Sparta Praha 4:3

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.