SPORT

Z pražských S v Šumperku úspěšná jen Slavia

23. září 2008, 07:09, simi
Z pražských S v Šumperku úspěšná jen Slavia Pražská S čekala v programu extraligy juniorů v ledním hokeji na Mladé Draky.
Juniory čekaly v pátek a v sobotu atraktivní duely s pražskými S. Nejprve se na šumperském ledě představila Slavia. Ta od začátku utkání prokazovala vysokou kvalitu a již v 7. minutě se ujala vedení zásluhou Hafenrichtera. V 15. minutě zvýšil Vrdlovec, a když chvíli před přestávkou překonal Peksu Kachlík, zdálo se být po zápase. Draci ale zbraně nesložili. O snížení se postaral Měrka, avšak Slávisté dvěma slepenými góly na pomezí 37. a 38. minuty vyhnali Peksu z branky a druhá přestávka se tak konala za stavu 1:5. Úvod do závěrečné dvacetiminutovky měli ale opět lepší domácí. Na 2:5 upravila lotyšská posila ve žlutomodrém dresu Kris Kupčus. Poslední slovo však měli opět sešívaní, konkrétně Doležal. Draci tak podlehli Slavii 2:6.

Salith Šumperk - HC Slavia Praha 2:6

Necelé tři stovky diváků byly v neděli dopoledne svědky krásného zápasu s ještě krásnějším koncem pro šumperské barvy. Pražská Sparta, to byl soupeř našich mladých hokejistů. Do slavného soupeře se Draci zakousli od prvních minut a také se ujali vedení 1:0 zásluhou Žálčíka. Sparťané se však nenechali zaskočit a hned nato vyrovnal Antončík. V oboustranně pohledném a rychlém hokeji však další branka padla až v závěru první třetiny. Luboš Hlavsa vrátil vedení na stranu domácích po přihrávce Šoustala. Na každé straně pak byla k vidění ještě jedna šance, ale ani Přikryl ani Hanzl na brankáře nevyzráli. V prostřední části hry se jediným střelcem stal opět hráč Šumperku. Novotný a Malý připravili šanci pro Přikryla a ten se nemýlil a dostal Mladé Draky do dvoubrankového vedení. Za stavu 3:1 také druhá třetina skončila. V závěrečné části se Pražané vrhli do útoku a záhy snížili na 3:2 a v 53. minutě dokonce vyrovnali zásluhou Mokrese. Vzápětí ale dokázal znovu vrátit vedení na stranu domácích Žálčík a díky obrovské bojovnosti a obětavosti už šumperští hokejisté vedení nepustili. Mladí Draci tak dosáhli velkého vítězství, za které obdrželi důležité 3 body.

Salith Šumperk - HC Sparta Praha 4:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).