ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 9. týden

4. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 9. týden
  • Řidiči pod vlivem omamných látek
  • Krádež finanční hotovosti
  • Nehoda se obešla bez zranění
  • Srážka s chodcem
  • Podnapilý řidič autobusu
  • Vlak najel do stromu
  • Domácí násilí

Řidiči pod vlivem omamných látek
Šumpersko – Policisté na Šumpersku odhalili hned tři řidiče pod vlivem pervitinu. Ve čtvrtek 1. března odpoledne muži zákona kontrolovali v Šumperku 19letou řidičku osobního vozu. U ní vedle pozitivního testu na přítomnost amfetaminu/metamfetaminu zjistili, že k jízdě použila vozidlo bez platné technické kontroly. Navíc u sebe neměla ani řidičský průkaz. Další dva hříšníky ve věku 38 a 44 let zastavili ve večerních hodinách v Rapotíně.

Krádež finanční hotovosti
Šumperk – Na ubytovně ho okradli. Ve středu 28. února přijali policisté oznámení o krádeži finanční hotovosti na jedné šumperské ubytovně. Ubytovaný muž tam někdy během posledních tří dnů přišel o více než 2 tisíce korun. Peněženku s hotovostí měl v náprsní kapse zimní bundy, kterou si odložil do neuzamčené šatní skříně.

Nehoda se obešla bez zranění

Ruda nad Moravou – V Rudě došlo k dopravní nehodě. V úterý 27. února před šestou hodinou ráno jel 21letý řidič vozu VW Passat obcí Ruda nad Moravou. Mladík nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil zezadu do nákladního vozu Iveco, které bylo na místě odstaveno z důvodu vykládky zboží. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Řidič se na místě podrobil dechové zkoušce, která vyloučila jeho ovlivnění alkoholickými nápoji. Škoda na nákladním voze byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun, na osobním vozidle na částku 100 tisíc korun.


Srážka s chodcem
Šumperk – Řidič v Šumperku srazil chodce. Ve středu 28. února krátce po půl osmé ráno došlo na ulici Jesenické u čerpací stanice EuroOil v Šumperku ke střetu vozidla BMW s chodcem. Chodec byl při nehodě zraněn a převezen záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci. 35letý řidič osobního vozu se na místě podrobil dechové zkoušce, která vyloučila jeho ovlivnění alkoholickými nápoji. V souvislosti s prověřováním všech okolností, za kterých k této dopravní nehodě došlo, policisté prosí svědky, kteří se v dané době nacházeli na místě dopravní nehody, aby své informace oznámili na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo zavolali na bezplatnou linku 158.


Podnapilý řidič autobusu
Zvole – Řidič autobusu byl obviněn ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V pátek 23. února okolo půl sedmé večer řídil 48letý řidič autobusu pod vlivem alkoholu. Opilý jel minimálně od zastávky v obci Zvole, ve směru jízdy k obci Lukavice. Ve Zvoli do autobusu nastoupilo osm cestujících. Ti krátce poté, co se řidič s autobusem rozjel, pojali podezření, že vůz řídí pod vlivem alkoholu a zalarmovali policii. Zároveň řidiče požádali, aby zastavil, protože už s ním dál cestovat nechtěli. Žádosti cestujících řidič vyhověl. Ještě v téže obci jízdu ukončil a společně se třemi cestujícími na místě vyčkal příjezdu hlídky policie. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek, a to 2,78 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami nesouhlasil a žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve. Ve zdravotnickém zařízení však s odběrem krve nesouhlasil. Policisté řidiče zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření skončil v policejní cele. V této souvislosti policisté žádají cestující, kteří z místa události odešli ještě před jejich příjezdem, případně další svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek, který by mohl přispět k řádnému objasnění všech okolností šetřené věci, aby zavolali na linku 158, nebo své informace oznámili na nejbližší policejní služebně.

Vlak najel do stromu
Hanušovice – V Hanušovicích najel vlak do spadlého stromu. V úterý 27. února krátce před šestou hodinou ranní došlo na železniční trati mezi Hanušovicemi a Starým Městem ke střetu osobního vlaku se spadlým stromem. Motorový vlak najel do kmene o průměru asi třicet centimetrů ležícího v kolejišti. K vykolejení vlaku nedošlo, nehoda se obešla bez zranění.

Domácí násilí
Šumpersko – Muž ze Šumperska musel opustit společné obydlí. V sobotu 24. února krátce po čtvrté hodině odpoledne přijali policisté oznámení mladého muže o tom, že mu jeho nevlastní otec opakovaně vyhrožoval fyzickou újmou. Před příjezdem policistů v obývacím pokoji rodinného domu převrátil stůl a snažil se mladíkovi a manželce bránit v odchodu z domu. Šetřením provedeným na místě bylo dále zjištěno, že se 47letý muž ke své ženě chová hrubě již delší dobu, opakovaně ji slovně uráží a napadá. Na základě tohoto zjištění policisté muže zajistili a vykázali ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí. Následně jej umístili v policejní cele.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.