ZPRÁVY

Z policejní linky – 9. týden

25. února 2013, 20:19, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 9. týden
 • V cele mlátil hlavou o stůl
 • Ukradl pistoli
 • Opilci zaměstnali zdravotníky
 • „Straky“ měly smůlu, daleko nedoletěly
 • Proměnil se v mouchu a kradl
 • V cele mlátil hlavou o stůl

  Šumperk
  – Sebepoškození v policejní cele se dopustil jednadvacetiletý muž z Petrova nad Desnou, kterého policisté zavřeli kvůli podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Zastavili ho totiž před jednou hodinou ranní jako řidiče osobního automobilu v ulici Krapkova v Šumperku. Muž se choval podivně a špatně artikuloval, policejní hlídka proto provedla dechovou zkoušku, která odhalila 1,46 promile alkoholu v dechu řidiče. V policejní cele, kde se ocitl, několikrát praštil hlavou o desku stolu a způsobil si pohmožděninu a odřeninu na čele. Proto byl převezen do nemocnice k ošetření a poté se vrátil zpět za mříže.


  Ukradl pistoli

  Písařov – Ozbrojit se zjevně potřeboval neznámý pachatel, který se vloupal do nezajištěného rodinného domu v Písařově. Z uzamčené šatní skříně ukradl pistoli se zásobníkem a sedmi náboji. Celkově způsobil škodu zhruba za dva tisíce korun. Po dopadení bude obviněn z trestných činů krádež vloupáním, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování.


  Opilci zaměstnali zdravotníky

  Šumperk – Hned dvakrát v jednom týdnu nalezli šumperští městští strážníci na ulici ležícího člověka. V obou případech se jednalo o muže, kteří si řádně přihnuli z lahve. „Společensky unaveného“ výtečníka policie našla povalujícího se před hernou Lucky Planet. Strážníci zjistili, že má poranění v obličeji, přivolali proto zdravotníky. Dalšího opilce našli o den později v ulici Vrchlického. Muž si stěžoval na bolesti zad, také v tomto případě proto zavolali rychlou záchrannou službu.


  „Straky“ měly smůlu, daleko nedoletěly

  Šumperk – Lidí, kteří „nakupují“ zadarmo, v Šumperku rozhodně neubývá. Městská policie řešila v uplynulém týdnu celkem dvanáct krádeží. V prodejně Billa kradl recidivista, který byl za podobný čin v posledních třech letech potrestán. Strážníci ho proto zadrželi, policie ho nyní stíhá pro trestný čin krádež. Takřka po sezóně si „vybral“ zimní bundu zloděj v prodejně Woox na Hlavní třídě. Z místa činu sice uprchl, ale nedoběhl daleko. Šel se pobavit do herny Praha, kde ho strážníci na základě popisu zadrželi a stejně jako v předchozím případě předali Policii České republiky.


  Proměnil se v mouchu a kradl


  Zábřeh – Vypáčit mřížku proti hmyzu a proniknout tudy do objektu vymyslel neznámý pachatel, který se v době od 10. do 25. února vloupal do objektu Agrodružstva v Zábřeze. Ukradl odtud dosud neupřesněné množství měděných trubek, které slouží jako chladící přívod do pěti kompresorů. Předběžně tak společnosti způsobil škodu za deset tisíc korun.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  CD FLEKSIBLE ZADARMO


  Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

  A) podle hudebního stylu ze 70. let
  B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
  C) podle slavné písně Deep Purple

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).