ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 8. týden

24. února 2019, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
  • Podvodné jednání
  • Dostal smyk
  • Vloupání do areálu
  • Pachatel poškodil vozidla
  • Náledí způsobilo nehodu

Podvodné jednání
Šumpersko – Policisté se zabývají případem podvodu, který na policii oznámil muž ze Šumperska. V prosinci loňského roku si 44letý muž objednal na internetovém portálu přestavbovou sadu pro kotel Viadrus. Na účet firmy odeslal částku 25 499 korun. Do dnešního dne poškozený objednané zboží neobdržel a ani mu nebyly vráceny peníze.

Dostal smyk
Kolšov – Škoda za 130 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě u obce Kolšov. V pondělí 18. února okolo deváté hodiny ranní jel 82letý muž s vozem značky Hyundai směrem od Lesnice na Sudkov. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal s vozidlem smyk. Následně vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do zděné měřící stanice. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle byla způsobena škoda za 30 tisíc korun, na měřící stanici pak na 100 tisíc korun.


Vloupání do areálu
Šumperk – Neznámý pachatel způsobil vysokou škodu. Někdy v období od 12. do 17. února vnikl do areálu v Šumperku, kde byl odstaven nákladní vůz. Z vozu odcizil šest kusů kol, náboje z předních kol a brzdové třmeny včetně brzdových kotoučů. Poškozená firma vyčíslila způsobenou škodu na 70 tisíc korun.

Pachatel poškodil vozidla
Šumperk – Šumperští policisté se začali zabývat případem poškození cizí věci. Neznámý pachatel někdy v noci na neděli 17. února poškodil dvě vozidla odstavená na parkovišti v Šumperku. Jak u vozu Ford Focus, tak u vozu VW Touran rozbil okno u zadních dveří. Ani z jednoho vozu nebylo nic odcizeno. Poškozením oken vznikla majitelům škoda za 14 tisíc korun.

Náledí způsobilo nehodu
Branná – Dvě zraněné osoby a škodu za 250 tisíc korun si vyžádala dopravní nehoda dvou osobních vozidel u Branné. V pátek 15. února dopoledne jela 33letá žena s vozem Hyundai Elantra ve směru od obce Nové Losiny na Brannou. Při průjezdu táhlou pravotočivou zatáčkou na namrzlé a kluzké silnici přibrzdila a s vozidlem dostala smyk. Ve smyku přejela do protisměru, narazila do vozu Škoda Octavia a vyjela mimo silnici. Se svým zraněním byli oba řidiči převezeni do nemocnice. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.