ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 8. týden

25. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
  • Opilý řidič
  • Vloupal se do domu
  • Vykradl auto
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Zaměřeno na chodce
  • Zmizelo jízdní kolo
  • Podezření na týrání zvířat
  • Dopravní nehoda
  • Policisté se zaměřili na řidiče kamionů
  • Opět alkohol za volantem

Opilý řidič
Šumperk – Řídil pod vlivem alkoholu. V sobotu 24. února o půl druhé kontrolovali policisté na ulici Temenická 33letého řidiče vozidla Opel Astra. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,57 promile alkoholu.

Vloupal se do domu
Nový Malín – Lupič vykradl rodinný dům. V pátek 23. února během dopoledne se neznámý pachatel vloupal do domu v Novém Malíně. Zloděj vypáčil vchodové dveře, a zevnitř odcizil notebook, mobilní telefon, parfémy a klíče. Celkově vznikla škoda za 35 tisíc korun.

Vykradl auto
Hanušovice – Zloděj se vloupal do automobilu. Někdy v době od 21. do 22. února se neznámý pachatel dostal do felicie, která stála v Hanušovicích. Z vozidla ukradl autorádio v hodnotě 4 500 korun.

Dopravně bezpečnostní akce

Zábřeh – Policisté v Zábřehu dohlíželi na řidiče. Ve čtvrtek 22. února odpoledne proběhlo bezpečnostní opatření, kterého se účastnilo šest policistů. Ti zkontrolovali více jak šedesát vozidel. U sedmnácti řidičů zjistili nedostatky, z toho nejčastějším přestupkem (v osmi případech) byl špatný technický stav vozidel. Šest řidičů nerespektovalo dopravní značení.

Zaměřeno na chodce
Šumpersko – V odlehlých a hůře dostupných obcích proběhlo bezpečnostní opatření. Ve středu 21. února se policisté územního odboru Šumperk ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu zaměřili na pohyb chodců v menších obcích, kde nejsou vybudovány chodníky. V zimním období a za snížené viditelnosti roste počet dopravních nehod s účastí chodců. Chodec oblečený do tmavého oděvu, nevybavený reflexními doplňky, se pro řidiče může stát lehce přehlédnutelným. V průběhu této akce si policisté všímali hlavně seniorů, které obdarovali nákupními taškami s reflexními prvky. Maminky s malými dětmi zase dostaly reflexní pásky a jiné reflexní doplňky.


Zmizelo jízdní kolo
Hanušovicko - Policisté pátrají po zloději kola. V úterý 20. února odpoledne si neznámý pachatel vzal pánské jízdní kolo značky Pells. To stálo na oploceném dvorku u rodinného domu v obci na Hanušovicku. Majiteli kola způsobil škodu za 10 tisíc korun.

Podezření na týrání zvířat

Zábřežsko - Šumperští kriminalisté se zabývají prověřováním okolností možného týrání zvířat. V malé obci na Zábřežsku měl podle prvotního šetření policistů 60letý muž chovat v nevyhovujících podmínkách smečku třinácti malých psů. Prověřovaný muž nezajistil, aby jeho zvířata měla dostatečný přísun potravy a vody. V důsledku toho došlo k úhynu dvou psů, u kterých byla nařízena pitva. Ostatní projevovali známky špatného výživového stavu a asociálního chování. Ti byli převezeni do útulku.

Dopravní nehoda
Štíty – Ve Štítech došlo k dopravní nehodě. V úterý 20. února kolem půl deváté ráno jelo po silnici I/43 nákladní vozidlo. Řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru. Vyjel mimo komunikaci, narazil do svodidel, a sjel ze srázu na přilehnou zahradu. Tam se vůz převrátil na levý bok. Řidič byl převezen do šumperské nemocnice.

Policisté se zaměřili na řidiče kamionů
Mohelnice – V Mohelnici kontrolovali kamiony. V noci z pátku na sobotu 17. února proběhla v Mohelnici (na silnici I/35) dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu kamionové dopravy. Policisté dohlíželi hlavně na neoprávněnou manipulaci se záznamovými zařízeními, podvodné jednání řidičů nákladních vozidel a nelegální migraci. Na této akci se vedle policistů dopravního inspektorátu Šumperk, dálničního oddělení Kocourovec a oddělení silničního dohledu, podíleli také pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu a krajský koordinátor BESIPu. Celkem bylo zkontrolováno osmdesát nákladních vozidel. Dva řidiči se dopustili podvodného jednání, když řídili na kartu jiného řidiče.
 


Opět alkohol za volantem
Dubicko – Policisté narazili na opilé řidiče.V pondělí 19. února večer policisté kontrolovali 45letého řidiče v Dubicku. Při kontrole jevil známky podnapilosti. Přístroj mu naměřil skoro dvě promile alkoholu v dechu. Muž s naměřeným hodnotami souhlasil.
Šumperk - Dalšího řidič byl chycen v Šumperku. Ten nadýchal lehce přes 0,5 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.