ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 8. týden

25. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
  • Opilý řidič
  • Vloupal se do domu
  • Vykradl auto
  • Dopravně bezpečnostní akce
  • Zaměřeno na chodce
  • Zmizelo jízdní kolo
  • Podezření na týrání zvířat
  • Dopravní nehoda
  • Policisté se zaměřili na řidiče kamionů
  • Opět alkohol za volantem

Opilý řidič
Šumperk – Řídil pod vlivem alkoholu. V sobotu 24. února o půl druhé kontrolovali policisté na ulici Temenická 33letého řidiče vozidla Opel Astra. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,57 promile alkoholu.

Vloupal se do domu
Nový Malín – Lupič vykradl rodinný dům. V pátek 23. února během dopoledne se neznámý pachatel vloupal do domu v Novém Malíně. Zloděj vypáčil vchodové dveře, a zevnitř odcizil notebook, mobilní telefon, parfémy a klíče. Celkově vznikla škoda za 35 tisíc korun.

Vykradl auto
Hanušovice – Zloděj se vloupal do automobilu. Někdy v době od 21. do 22. února se neznámý pachatel dostal do felicie, která stála v Hanušovicích. Z vozidla ukradl autorádio v hodnotě 4 500 korun.

Dopravně bezpečnostní akce

Zábřeh – Policisté v Zábřehu dohlíželi na řidiče. Ve čtvrtek 22. února odpoledne proběhlo bezpečnostní opatření, kterého se účastnilo šest policistů. Ti zkontrolovali více jak šedesát vozidel. U sedmnácti řidičů zjistili nedostatky, z toho nejčastějším přestupkem (v osmi případech) byl špatný technický stav vozidel. Šest řidičů nerespektovalo dopravní značení.

Zaměřeno na chodce
Šumpersko – V odlehlých a hůře dostupných obcích proběhlo bezpečnostní opatření. Ve středu 21. února se policisté územního odboru Šumperk ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu zaměřili na pohyb chodců v menších obcích, kde nejsou vybudovány chodníky. V zimním období a za snížené viditelnosti roste počet dopravních nehod s účastí chodců. Chodec oblečený do tmavého oděvu, nevybavený reflexními doplňky, se pro řidiče může stát lehce přehlédnutelným. V průběhu této akce si policisté všímali hlavně seniorů, které obdarovali nákupními taškami s reflexními prvky. Maminky s malými dětmi zase dostaly reflexní pásky a jiné reflexní doplňky.


Zmizelo jízdní kolo
Hanušovicko - Policisté pátrají po zloději kola. V úterý 20. února odpoledne si neznámý pachatel vzal pánské jízdní kolo značky Pells. To stálo na oploceném dvorku u rodinného domu v obci na Hanušovicku. Majiteli kola způsobil škodu za 10 tisíc korun.

Podezření na týrání zvířat

Zábřežsko - Šumperští kriminalisté se zabývají prověřováním okolností možného týrání zvířat. V malé obci na Zábřežsku měl podle prvotního šetření policistů 60letý muž chovat v nevyhovujících podmínkách smečku třinácti malých psů. Prověřovaný muž nezajistil, aby jeho zvířata měla dostatečný přísun potravy a vody. V důsledku toho došlo k úhynu dvou psů, u kterých byla nařízena pitva. Ostatní projevovali známky špatného výživového stavu a asociálního chování. Ti byli převezeni do útulku.

Dopravní nehoda
Štíty – Ve Štítech došlo k dopravní nehodě. V úterý 20. února kolem půl deváté ráno jelo po silnici I/43 nákladní vozidlo. Řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru. Vyjel mimo komunikaci, narazil do svodidel, a sjel ze srázu na přilehnou zahradu. Tam se vůz převrátil na levý bok. Řidič byl převezen do šumperské nemocnice.

Policisté se zaměřili na řidiče kamionů
Mohelnice – V Mohelnici kontrolovali kamiony. V noci z pátku na sobotu 17. února proběhla v Mohelnici (na silnici I/35) dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu kamionové dopravy. Policisté dohlíželi hlavně na neoprávněnou manipulaci se záznamovými zařízeními, podvodné jednání řidičů nákladních vozidel a nelegální migraci. Na této akci se vedle policistů dopravního inspektorátu Šumperk, dálničního oddělení Kocourovec a oddělení silničního dohledu, podíleli také pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu a krajský koordinátor BESIPu. Celkem bylo zkontrolováno osmdesát nákladních vozidel. Dva řidiči se dopustili podvodného jednání, když řídili na kartu jiného řidiče.
 


Opět alkohol za volantem
Dubicko – Policisté narazili na opilé řidiče.V pondělí 19. února večer policisté kontrolovali 45letého řidiče v Dubicku. Při kontrole jevil známky podnapilosti. Přístroj mu naměřil skoro dvě promile alkoholu v dechu. Muž s naměřeným hodnotami souhlasil.
Šumperk - Dalšího řidič byl chycen v Šumperku. Ten nadýchal lehce přes 0,5 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.