ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 8. týden

26. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Z domu odnesl peníze, šperky i notebook
 • Přišel o kolo za desítky tisíc korun
 • Z chalupy odcizil nářadí a snowboard
 • Alkohol za volantem
 • Auto není trezor
 • Srazil dva chodce na přechodu
 • Ukradl dřevo
 • Seat skončil na střeše
 • Fabia prorazila plot a skončila na zahradě domu
 • Podvodník ze Znojma
 • Řídil pod vlivem drog
 • Ve firmě zcizil kasičku
 • Řídila pod vlivem alkoholu
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
 • Vykradl chatu
 • Odcizil rybářské náčiní
 • Před nádražím ukradl Octavii

Z domu odnesl peníze, šperky i notebook
Loštice – Zatím neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu v Lošticích. V pátek 24. února během dne vnikl zloděj do domu po rozbití skleněné výplně dveří. Z obývacího pokoje pak odcizil nemalou finanční hotovost, notebook a šperky. Majitelé škodu předběžně vyčíslili na bezmála 140 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu poškození cizí věci, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Přišel o kolo za desítky tisíc korun

Šumperk – Neznámý pachatel odcizil jízdní kolo. Někdy v době od 19. do 24. února se vloupal do sklepní kóje panelového domu na ulici Gagarinově v Šumperku. Tam odcizil jízdní kolo v hodnotě 70 tisíc korun.

Z chalupy odcizil nářadí a snowboard
Branná – Škodu ve výši asi 20 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se vloupal do rekreační chalupy v Branné. V době od 19. do 24. února lupič rozbil okno a dostal se do objektu. Uvnitř odcizil motorovou pilu, benzínovou elektrocentrálu, multifunkční renovátor a snowboard. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu porušování domovní svobody, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Alkohol za volantem

Vikantice - Podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je 46letý muž z Olomoucka. Ve čtvrtek 23. února krátce po desáté hodině večer ho v obci Vikantice zastavila a kontrolovala policejní hlídka. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,08 promile alkoholu v dechu. Policisté rovněž zjistili, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Auto není trezor

Štíty – Z uzamčeného vozidla zmizela taška. Krátce po poledni 23. února odcizil doposud neznámý pachatel černou koženou tašku s osobními věcmi a písemnostmi, která ležela na sedadle spolujezdce. Automobil stál na parkovišti před restaurací na Štítecku. Zloděj se do vozu vloupal rozbitím okna spolujezdce. Škoda na okně byla vyčíslena na částku 6 tisíc korun a na odcizených věcech 3 400 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu poškození cizí věci.

Srazil dva chodce na přechodu

Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 23. února krátce po páté hodině ranní jel 34letý řidič s vozidlem Peugeot po ulici Husovo náměstí směrem na Havlíčkovu. Pravděpodobně v důsledku nevěnování se řízení přehlédl 45letou chodkyni a 57letého chodce, kteří v tu dobu přecházeli silnici po vyznačeném přechodu pro chodce, a oba je srazil. Muž i žena byli se zraněním převezeni do nemocnice. U řidiče i chodců byla provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 20 tisíc korun.


Ukradl dřevo

Staré Město - Policisté oddělení hospodářské kriminality v Šumperku se zabývají případem krádeže dřeva na Staroměstsku. Neznámý pachatel zde odcizil v období od 1. září 2015 do 27. srpna 2016 vytěženou dřevní hmotu z lesního porostu. Zmizelo přibližně 333 m3 dřeva, které bylo připraveno k odvozu. Škoda byla vyčíslena na téměř 562 tisíc korun. Ve věci se zahájilo trestní řízení pro trestný čin krádeže. V případě prokázání viny pachateli hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Seat skončil na střeše
Zvole – K dopravní nehodě došlo mezi obchvatem obce Zvole a Libivá. Ve středu 22. února krátce po druhé hodině odpoledne jel 19letý řidič s vozidlem Seat Cordoba ve směru od obce Libivá na obchvat obce Zvole. Po projetí pravotočivé zatáčky na přímém úseku komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem dostal smyk, který nezvládl. Vůz vyjel mimo komunikaci na pole, kde se několikrát přetočil přes střechu, na které nakonec zůstal stát. Šetřením bylo zjištěno, že na vozidle byly pneumatiky určené pro letní provoz, které byly opotřebené pod zákonem stanovenou hodnotu. Mladík byl při nehodě zraněn. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 65 tisíc korun.


Fabia prorazila plot a skončila na zahradě domu
Libina – I v Libině došlo k dopravní nehodě.Ve středu 22. února krátce po sedmé hodině ranní jela 20letá řidička s vozidlem Škoda Fabia ve směru od centra obce Libina směrem na Hrabišín. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostala na namrzlé silnici smyk, který nezvládla. Následkem toho vyjela s automobilem vpravo mimo komunikaci, kde narazila do dřevěného oplocení domu. Při nehodě byla řidička zraněna. Orientační dechová zkouška byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 20 tisíc korun a na dřevěném oplocení, betonovém sloupku a kamenné zídce asi na 5 tisíc korun.


Podvodník ze Znojma

Šumperk – 43letý muž ze Znojma vylákal pod záminkou opatrovnictví od 45leté ženy ze Šumperka souhlas k dispozičnímu právu včetně podpisového vzoru na její dva bankovní účty. Dne 13. února udělila poškozená muži souhlas s tím, že muž bude finanční prostředky používat, vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, na její zaopatření. Ten však z účtů vybral finanční hotovost ve výši 90 tisíc korun, které k tomuto účelu nevyužil a se ženou dále odmítá komunikovat. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. V případě prokázání viny pachateli za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Řídil pod vlivem drog
Studená Loučka – V pondělí 20. února krátce po druhé hodině ranní došlo u obce Studená Loučka k dopravní nehodě. 46letý řidič ve vozidle Škoda Fabia při řízení usnul a následně přejel do protisměru, kde narazil do svodidel. Po nárazu zůstal automobil stát v protisměru v odstavném pruhu, a muž dále spal. Byla u něj provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem a test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na vozidle byla prozatím vyčíslena škoda 10 tisíc korun. 
Ve firmě zcizil kasičku

Rapotín - Více jak 50 tisíc korun odcizil dosud neznámý pachatel v Rapotíně. Někdy v době od 17. do 20. února vnikl do budovy, ve které je umístěna kancelář soukromé firmy. Zde vzal kasičku s finanční hotovostí ve výši 57 tisíc korun.

Řídila pod vlivem alkoholu

Šumperk – Policisté v Šumperku zastavili opilou řidičku. V pondělí 20. února okolo jedenácté hodiny v noci zastavila policejní hlídka na okraji města osobní automobil Opel Corsa. Za volantem seděla 50letá žena. Jelikož jevila známky podnapilosti, vyzvali ji policisté k dechové zkoušce na alkohol. Přístroj naměřil hodnotu 1,18 ‰ alkoholu. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi její řidičský průkaz. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumperk - Šumperští policisté se v pondělí 20. února zaměřili na řidiče. Na odpoledne naplánovali bezpečnostní akci, které se zúčastnilo 8 policistů. Dohlíželi na dodržování obecně platných podmínek, ale také na zákaz požívání alkoholických nápojů a omamných a psychotropních látek účastníky silničního provozu. Během akce policisté zastavili a zkontrolovali stovku vozidel a řidičů. Ve 23 případech zjistili porušení předpisů. Nejčastějším přestupkem bylo překročení stanovené rychlosti, dále se řešil nevyhovující technický stav, nepoužití bezpečnostních pásů a v jednom případě jízda pod vlivem drog.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Loštice – Mladík řídil v Lošticích pod vlivem alkoholu. V neděli 19. února po páté hodině ranní byl kontrolován hlídkou policie 23letý řidič vozidla Peugeot 106. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,86 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Vykradl chatu
Lošticko – Neznámý pachatel se vloupal do rekreační chaty. V době od 28. ledna do 19. února vypáčil vstupní dveře objektu. Uvnitř pak odcizil dvě motorové pily, elektrickou pilu, čtyři vrtačky a další věci. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 32 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

Odcizil rybářské náčiní

Velké Losiny – Lupič způsobil škodu v hodnotě přibližně 4 tisíce korun. V době od 18. do 19. února rozbil doposud neznámý pachatel ve Velkých Losinách skleněnou výplň okna a vnikl do kůlny. Zde odcizil motorovou pilu, uskladněné náčiní určené pro rybolov a rybářský batoh s rybářským náčiním. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Před nádražím ukradl Octavii

Mohelnice – Zaparkované vozidlo Škoda Octavia zmizelo na ulici Nádražní v Mohelnici. Došlo k tomu v době od 17. do 18. února. Způsobenou škodu majitel prozatím vyčíslil na částku 31 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. V případě prokázání viny pachateli za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.