ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 8. týden

28. února 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Zákaz, nezákaz, usedl za volant
 • Auto není výloha, ani trezor
 • Posprejoval auta a dům
 • Střízlivěl v cele
 • Nedal přednost
 • Z prodejní vitríny zmizel telefon
 • Z kůlny zmizela zahradní technika
 • Z garáže odcizil nářadí
 • Z kanceláře si odnesl notebooky
 • Zlodějům se hodí vše
 • Naletěl podvodníkovi

Zákaz, nezákaz, usedl za volant
Bludov - V pátek 26. února kontrolovali šumperští policisté, v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, na ulici Špalkově v Bludově, řidiče vozidla Daewoo. Při kontrole zjistili, že 32letý řidič má Okresním soudem v Šumperku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidle až do srpna 2020. U řidiče provedli také dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, ale test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na canabis a amphethamin. Policisté mu další jízdu zakázali. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Auto není výloha, ani trezor
Kouty nad Desnou - Ve středu 24. února během dne se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla odstaveného na parkovišti u skiareálu v Koutech nad Desnou. Z auta vzal látkovou tašku, ve které byla peněženka, mobilní telefon, osobní doklady a další věci. Škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Posprejoval auta a dům
Šumperk - Přes noc na středu 24. února poškodil neznámý pachatel pět osobních automobilů a fasádu panelového domu na sídlišti v Šumperku. Na vozidla a fasádu pachatel nastříkal spreji zlaté a stříbrné barvy různé nápisy, znaky a obrazce. Tři auta a fasádu domu posprejoval na ulici Kosmonautů a dvě auta na ulici Tylově. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 36 tisíc korun.

Střízlivěl v cele
Libina - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 38letý muž ze Šumperska, kterého jako řidiče osobního motorového vozidla v úterý 23. února kolem třiadvacáté hodiny v obci Libina zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,84 promile. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 1,48 a 1,87 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče zadrželi a po lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve umístili do policejní cely. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Nedal přednost
Šumperk - V úterý 23. února krátce před třináctou hodinou došlo v Šumperku na křižovatce ulic Vančurova a Boženy Němcové k dopravní nehodě, která si vyžádala tři lehká zranění. Řidič, 61letý muž ze Šumperska, jel s vozidlem značky Peugeot po ulici Boženy Němcové. Na křižovatce s ulicí Vančurovou nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjel do jízdní dráhy zleva, po hlavní pozemní komunikaci, přijíždějícímu vozidlu značky Škoda. Vozidla se střetla předními částmi. Vlivem nárazu pak vjela fabie do protisměru, kde narazila do protijedoucího vozidla značky Ford. Peugeot byl po střetu s fabií odhozen na chodník, kde poškodil přenosné dopravní zařízení a narazil do zdi jednoho z domů. Při nehodě byl zraněn řidič peugeotu a jeho spolujezdkyně a také řidič fabie. U všech tří řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda na vozidlech byla předběžně odhadnutá na 140 tisíc korun, z toho 10 tisíc na peugeotu, 50 tisíc na fabii a 80 tisíc na fordu. Škoda na přenosném dopravním zařízení byla odhadnutá na asi 3 tisíce korun a na zdi domu na asi 10 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.


Z prodejní vitríny zmizel telefon

Šumperk - Někdy v době od 22. do 25. února odcizil neznámý pachatel z nedostatečně zajištěné vitríny v prodejně na ulici Slovanské v Šumperku mobilní telefon HTC One Mini v prodejní hodnotě 8 500 korun.


Z kůlny zmizela zahradní technika
Šumperk - V době od 22. do 24. února se vloupal neznámý pachatel do kůlny u zahradní chatky v zahrádkářské kolonii „ Na skalce“ v Šumperku. Z kůlny odcizil zahradní techniku – elektrický kultivátor a elektrický křovinořez. Majitel škodu vyčíslil na asi 3 tisíce korun.

Z garáže odcizil nářadí
Šumperk - V době od 21. do 24. února se vloupal neznámý pachatel do samostatně stojící garáže na ulici Gen. Krátkého v Šumperku. Z garáže odcizil leštičku, brusku, vrtačku, tlakovou myčku, akušroubovák a další věci. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 45 tisíc korun.

Z kanceláře si odnesl notebooky
Šumperk - V pátek 5. února v době polední přestávky se vloupal neznámý pachatel do kanceláře v budově Obchodního korza a.s. na ulici Dr. E. Beneše v Šumperku. Z kanceláře odcizil dva notebooky včetně příslušenství. Poškozená firma škodu předběžně vyčíslila na bezmála 57 tisíc korun. Pachatele zachytily bezpečnostní kamery umístěné v prostorách obchodního domu. Na chodbě u schodiště počkal, až zaměstnanci z kanceláře odejdou na oběd a poté se do kanceláře vloupal. Jednalo se o muže ve věku 40 – 45 let, vysokého 180 – 185 cm, štíhlé postavy, obličej měl částečně zarostlý vousy, tzv. strniště, na očích měl brýle s černými obroučkami. Na sobě měl světlou bundu, modré kalhoty, na nohou bílou sportovní obuv a na hlavě kšiltovku. Přes levé rameno, křížem k pravému boku měl zavěšenou tašku. Dosavadním šetřením ve věci se nepodařilo ustanovit pachatele, a proto se nyní kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při jeho ztotožnění. S informacemi k muži z kamerového záznamu se mohou občané obrátit na kterékoli oddělení policie případně na linku 158.


Zlodějům se hodí vše
Zábřeh - Ze spáchání trestného činu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který někdy v průběhu uplynulého měsíce a půl odcizil z areálu jedné z firem na ulici Leštinské v Zábřehu jednu pažící desku a dva kusy prodlužovacích mezikusů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedený trestný čin hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Naletěl podvodníkovi
Hanušovice - Na podvodníka na internetovém bazarovém portálu patrně narazil 22letý mladík z Hanušovicka. Koncem ledna letošního roku dal mladý muž na internet inzerát s poptávkou po mobilním telefonu iPhone 5S. Na jeho inzerát takřka ihned zareagoval neznámý prodejce a nabízel mu zmíněný model telefonu za 5 500 korun. Přes e-mail se domluvili na podrobnostech. Mladý muž bez otálení zaplatil požadovanou sumu a očekával dodání telefonu. Do současné doby však telefon nedostal, ani přes opakované urgence. Nakonec s ním prodejce přestal komunikovat a mladý muž se proto obrátil na policii.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.3.2016 11:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Maharadžuv syn
133
to se divím že mě ještě nikdo nepoznal ...To já jsem se poznal hned...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).