ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 7. týden

18. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Byl okraden
 • Nevydařený lup
 • Poškozené vstupní dveře
 • Vloupání do zahradní chatky
 • Přišel o kabát
 • Zaměřeno na řidiče
 • Vykázání a násilí proti úřední osobě
 • Pozměnila údaje na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti
 • Zkrácení daně
 • Zákaz řízení pro něj nebyl překážkou
 • Nehoda se obešla bez zranění

Byl okraden
Hanušovice – Usínat na nádraží se nevyplácí. Ve čtvrtek 15. února oznámil 30letý muž na policii, že usnul v čekárně vlakového nádraží v Hanušovicích. Po probuzení zjistil, že mu někdo vzal z kapsy u kalhot mobilní telefon. Z batohu, který měl u sebe, zmizely osobní doklady, platební karta a finanční hotovost. Okradený přišel o více než 3 tisíce korun.

Nevydařený lup
Zábřeh – Majitel překazil vloupání. V pátek 16. února krátce po půlnoci vnikl 24letý mladík do zavazadlového prostoru osobního automobilu v Zábřehu. Když kufr prohledával, překvapil ho majitel vozu. Lupič si stačil přisvojit pouze balíček gázy v hodnotě 20 korun. Po příjezdu policistů bylo zjištěno, že mladý muž není mezi lupiči žádným nováčkem. Byl umístěn do policejní cely.

Poškozené vstupní dveře

Postřelmov - Policisté vyšetřují poškozené dveře. Ve středu 14. února nad ránem rozbil neznámý pachatel skleněnou výplň vstupních dveří do panelového domu v Postřelmově. Společenství vlastníků vznikla škoda v hodnotě zhruba 2 tisíce korun.

Vloupání do zahradní chatky
Šumperk – Kradl v zahrádkářské kolonii. Někdy v období posledních dvou týdnů vnikl neznámý pachatel do přístavku a chatky v zahrádkářské kolonii v Šumperku. Poté, co násilím překonal dveře zajištěné petlicemi a visacími zámky, si zevnitř odnesl tranzistorové rádio a kuchyňské nádobí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku 900 korun.

Přišel o kabát
Velké Losiny – Během pár minut muži zmizel kabát. V neděli 11. února ponechal muž několik minut ležet bez dozoru svůj kožený kabát v restauraci ve Velkých Losinách. Když se pro něj vrátil, už na místě nebyl. Spolu s kabátem zmizely i značkové hodinky a další cennosti, které byly v kapsách. Majitel kabátu přišel o věci v hodnotě více než 20 tisíc korun.

Zaměřeno na řidiče
Zábřežsko – Na Zábřežsku proběhla bezpečnostní akce. V úterý 13. února dopoledne se mohli řidiči na Zábřežsku setkat s četnějšími silničními kontrolami. V rámci dopravně bezpečnostního opatření se policisté zaměřili především na nekázeň řidičů a kontrolu, zda za volant neusedli pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných či psychotropních látek. Během dopoledne policisté zkontrolovali 85 vozidel a zjistili 22 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Všechny přestupky vyřešili uložením pokut v příkazním řízení. V deseti případech byla vozidla ve špatném technickém stavu, v dalších deseti nebyli řidiči za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Ve zbylých dvou případech se jednalo o nerespektování dopravního značení a nepředložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorových vozidel.

Vykázání a násilí proti úřední osobě
Hanušovicko – Muž z Hanušovicka skončil v policejní cele. Dne 8. února večer oznámila na policii 39letá žena, že byla nejprve slovně a poté i fyzicky napadena svým podnapilým manželem. Po vyhodnocení veškerých okolností zjištěných na místě policisté muže vykázali ze společného obydlí na deset dnů. To se mu však nelíbilo, a vůči policistům se choval arogantně, slovně je urážel a odmítal odejít z domu. Následně začal jednoho policistu fyzicky napadat. Z tohoto důvodu policisté násilníka zadrželi a umístili v policejní cele.

Pozměnila údaje na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti

Šumperk - Šumperští kriminalisté sdělili mladé ženě podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. 26letá žena z Olomoucka si chtěla o dva dny prodloužit délku pracovní neschopnosti. Proto na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti pozměnila údaje vypsané ošetřujícím lékařem. Její rukou upravené rozhodnutí pak předložila jako pravé svému zaměstnavateli.

Zkrácení daně
Šumpersko - Ze spáchání přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby obvinili policisté ženu ze Šumperska. 50letá žena, coby daňová poradkyně, měla v červenci roku 2016 podat u Finančního úřadu v Šumperku řádné daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob za zdaňovací období roku 2015, ve kterém vykázala ztrátu ze samostatné činnosti a záporný výsledek hospodaření. Neoprávněně snížila výsledek hospodaření o částku přesahující 3 a půl milionu korun. Uvedeným jednáním zkrátila daň z příjmu fyzických osob a státu způsobila škodu přesahující částku 295 tisíc korun.

Zákaz řízení pro něj nebyl překážkou
Jindřichov – I přes soudní zákaz usedl za volant. V sobotu 10. února odpoledne zastavili policisté v Jindřichově 37letého řidiče osobního automobilu. Po ztotožnění motoristy zjistili, že mu byl okresním soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel až do listopadu roku 2021. Navíc se na výzvu policistů odmítl podrobit jak dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Nyní je podezřelý se spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nehoda se obešla bez zranění
Zvole – U Zvole došlo k dopravní nehodě. V sobotu 10. února 2018 dopoledne jel 79letý řidič vozu Škoda Fabia od obce Zvole.V křižovatce s hlavní silnicí I/44 nedal přednost řidiči vozu Škoda Octavia přijíždějícímu zleva. Došlo ke střetu obou vozidel, ale naštěstí nebyl nikdo zraněn. Poškození na vozidle fabii bylo předběžně vyčísleno na 40 tisíc korun, na voze octavii na částku 200 tisíc korun. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.